Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-02-15, 03:48   

Witam dzisiaj razem z serwisem "Planeta Marvel" i takim oto wczoraj nadesłanym artykułem :) :

"Avengers: No Road Home" #1. Autorką recenzji jest "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Mitologia miesza się tu z magią, technologią, kosmologią i współczesnością. Obawiałam się początkowo, że taki mix nie przypadnie mi do gustu. Owszem, znam więcej ugrupowań o bardziej różnorodnym składzie, lecz gdzieś z tyłu głowy coś mi nie pasowało. Nie umiem jeszcze stwierdzić dlaczego. Być może wraz z postępem akcji coś się zmieni w moim odbiorze, a przynajmniej taką mam nadzieję.

"Avengers: No Road Home" #1

Brawo Wy! :-D

jacek 

Wysłany: 2019-02-17, 12:01   

"Wiek nastoletni ma swoje prawa" - to tytuł napisanej przez "WKP" recenzji "Age of X-Man: Nextgen" #1 (2019):

Cytat:
Nie spodziewałem się wiele po tej opowieści i może właśnie dlatego byłem pozytywnie zaskoczony całością. Bardziej szatą graficzną, choć ta przecież jakoś szczególnie nie wyróżnia się na tle podobnych współczesnych dzieł, ale i fabularnie zeszyt ten to całkiem przyjemna rzecz. Oczywiście najlepiej czytać się go będzie nastoletnim czytelnikom, bo kiedy sięgać po buntownicze (przynajmniej w pewnym stopniu) opowieści? Ale i dorośli się nie zawiodą. Każdy z nas w mniejszym bądź większym stopniu pamięta, jak to było, nawet jeśli sam nie chce się przyznać choćby i przed sobą. Sentyment więc może się obudzić.

"Age of X-Man: Nextgen" #1 (2019)

A redakcji serwisu za pamięć oczywiście dziękujemy :-D

jacek 

Wysłany: 2019-02-18, 05:37   

Nowy tydzień rozpoczynamy od następnego materiału z tego serwisu - wyrazy radości :-D

"Mayday, Spider-Girl" - tak swój artykuł o "Spider-Girl: Spuścizna" będącej 53 tomem serii "Superbohaterowie Marvela" zatytułował "WKP":

Cytat:
Spider-Girl to dziecko swoich czasów, komiks pod każdym względem typowy dla lat 90., a co za tym idzie przepełniony tekstem, pełen patosu, swoistej naiwności i mroku, równoważonego w tym akurat wypadku lekkością i humorem.

Cytat:
Przede wszystkim jednak są tu przygody, akcja i zabawa schematami.

Cytat:
Sporo tu tekstu, wiele przemyśleń bohaterów, jeszcze więcej gadania, a akcja nie jest rozrysowywana na kilkadziesiąt stron.

"Superbohaterowie Marvela" #53: "Spider-Girl: Spuścizna"
A tutaj prezentacja albumu.

jacek 

Wysłany: 2019-02-19, 16:57   

"Bohater, którego nie było" - "Superbohaterowie Marvela" #55: "Sentry" - omawia "WKP":

Cytat:
Był pierwszym superbohaterem. Był mentorem Fantastycznej Czwórki, Spider-Mana i wielu innych herosów. Był legendą. A może jednak nie? Nikt go nie pamięta; historia najwyraźniej nie odnotowała jego istnienia, a i on sam wydaje się jedynie w snach dostrzegać to, co być może kiedyś się wydarzyło. Ale jeśli coś z tego rzeczywiście miało miejsce, to czym owo coś było? I jakie niesie ze sobą konsekwencje?

"Superbohaterowie Marvela" #55: "Sentry"

:-D

Czytajcie i oglądajcie również 10 tego miesiąca.

jacek 

Wysłany: 2019-02-23, 14:21   

"Wiek rozczarowania" - "WKP" przedstawia (dziękujemy :-D ) taki oto artykuł na temat tytułu "Age Of X-Man: The Marvelous X-Men" #1 (2019):

Cytat:
Dałem całości szansę, sięgnąłem i... Mutanci żyją w utopijnej komunie, jest super, ekstra i w ogóle cudownie, ale pojawiają się wielkie problemy. Znaczy jeden problem. Nie taki duży nawet, bo pożar lasu. Trzeba sobie z nim jakoś poradzić. Coś ponad to? Niewiele, bo wszystko, co scenarzyści zaserwowali mi na kolejnych stronach, przyjmowałem ze wzruszeniem ramion.

:mrgreen:

"Age Of X-Man: The Marvelous X-Men" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-02-26, 04:49   

Wczoraj otrzymane od redakcji tego serwisu - bardzo się cieszymy :-D

1. "Hulkverines #1" (2019). Przedstawia "Rose (Vombelka)":

Cytat:
W pierwszym woluminie nie ma jeszcze dokładnie zarysowanej relacji na linii Hulk-Wolverine, ale cieszę się, że obaj spotykają się, aby osiągnąć wspólny cel. Walka między Hulkverinem a Hulkiem była tak pięknie pokazana, że aż nie mogę się doczekać, gdy dwóch protagonistów połączy siły. Czuję, że to będzie prawdziwa jatka!

Cytat:
Bardzo podoba mi się kreska. Jest wyraźna i dokładna, dzięki czemu twarze i miny bohaterów wydają się bardzo autentyczne. Sceny akcji również prezentują się wyraźnie.

"Hulkverines #1" (2019)

2. "Stary człowiek i Wastelands". O "Old Man Quill" #1-2 (2019) pisze "Powiało Chłodem":

Cytat:
Tym, co najbardziej rzuca się w oczy już od pierwszych stron, jest niesamowity poziom grafik. Zachwycam się zarówno okładkami stworzonymi przez Johna T. Christophera, jak i rysunkami Roberta Gilla.

Cytat:
Co się tyczy historii opowiadanej przez Ethana Sacksa, poza nieuchronnym zagrożeniem z kosmosu, opiera on fabułę na podobnej kreacji postaci, jaką znajdziemy w Old Man Logan – starym herosie niemal przygnieconym poczuciem winy i pragnącym zemsty. Pod tym względem StarLord niewiele różni się od Wolverine’a.

Cytat:
Patrząc na negatywną ścieżkę rozwoju fabuły i nagromadzenie antagonistów mniej lub bardziej potężnych antagonistów, mam wrażenie, że akcja będzie dążyła do potyczki totalnej – wojny wszystkich ze wszystkimi.

"Old Man Quill" #1-2 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-02-26, 08:21   

I jeszcze wcześniejszy tekst - super! :-D

"Daredevil" #1 (2019) - omawia "Buarey":

Cytat:
Brakuje wyraźnego punktu będącego zalążkiem i podstawą dla prowadzonej narracji. Czytając ten komiks odniosłem wrażenie, iż zapoznaję się ze zlepkiem trzech, może czterech różnych sekwencji zdarzeń poprzecinanych retrospekcyjnymi przebitkami. Pierwszy zeszyt mocno mnie zniechęcił, pozostawił niesmak oraz nie namówił do zapoznania się z kolejnym.

Cytat:
Wizualna strona jest bardzo dobra. Duet Marco Checchetto oraz Sunny Gho idealnie oddał brudny klimat Hell’s Kitchen. Kreska jest ostra i nowoczesna. Projekty postaci oraz tła szczegółowe. Zastosowana paleta kolorów świetnie koresponduje z wizją świata oraz miejsca, w którym przestępczość oraz rozkład moralny są ich integralną częścią. Aż szkoda, że potencjał artystyczny został zmarnowany przez miałki scenariusz.

"Daredevil" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-02-28, 07:41   

"Umarł król, niech żyje król… owa!" - podrzucił autor omówienia czyli "WKP" - jasne, że się cieszymy :-D :

"All-New Wolverine" #1: "Cztery siostry":

Cytat:
Jaka jest ta nowa Wolverine? Właściwie niewiele różni się od swojego poprzednika – chyba tylko płcią, imieniem i ilością pazurów wyrastających z jej rąk. I, oczywiście, bardziej smukłym ciałem. Ma identyczne moce, ma w sobie wściekłość, masę traum, a w ostatecznym rozrachunku jest przecież (w pewnym uproszczeniu) jego klonem, więc... Więc fani Logana, a także przygód X-Menów będą z nowej serii z Wolverinką jak najbardziej zadowoleni.

"All-New Wolverine" #1: "Cztery siostry"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-08-16, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2019-03-03, 13:50   

"Nie tak eXtremalnie" - "WKP" na temat "Age of X-Man: X-Tremist"#1 (2019):

Cytat:
Tytuł każe podejrzewać, że czeka nas tu iście eXtremalne przeżycie, ale zawartość weryfikuje to w dość brutalny sposób. Bo pod intrygującą okładką kryje się po prostu kolejny, przeciętny komiks. I tyle.

Cytat:
Event zaczął się ciekawie, ale im bardziej się w niego zanurzam, tym mocniej odczuwam monotonię tej opowieści. Każdy kolejny zeszyt jest bowiem taki sam, niewiele się zmienia, a ja mam wrażenie, że już to czytałem. I to nie raz, ani nie dwa. A to chyba drażni każdego.

"Age of X-Man: X-Tremist"#1 (2019)

Dzięki "Planeto Marvel" :-D

jacek 

Wysłany: 2019-03-05, 06:03   

Dzisiejszą przygodę z komiksami rozpoczynamy od dwóch materiałów nadesłanych - dziękujemy :-D . Rose (Vombelka) omawia "Supersławną" stanowiącą tom piąty przygód "Ms Marvel":

Cytat:
Kamala nie jest bohaterką doskonałą, bo czasami popełnia głupie błędy, chcąc, żeby wszyscy byli zadowoleni. Zapomina o tym, co w życiu najważniejsze, ale chwile, w których zdaje sobie sprawę ze swoich niepowodzeń, uświadamiają czytelnikom, że każdy z nas ma w sobie coś z Kamali. To naprawdę świetna dziewczyna, z którą można znaleźć wiele cech wspólnych i aż chce się jej kibicować, by jakoś dała sobie ze wszystkim radę.

"Ms Marvel" #5: "Supersławna"
Dwie poprzednie wypowiedzi
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-05-16, 15:21, w całości zmieniany 5 razy  

jacek 

Wysłany: 2019-03-08, 05:22   

Co tam interesującego od "Planety Marvel" ciemnym rankiem? A to:

1. "Mroczna strona utopii" - "WKP" omawia "Age Of X-Man: Prisoner X" #1 (2019):

Cytat:
Niezły klimat, niezły pomysł, niezła akcja i naprawdę dobre wykonanie. Tak w skrócie prezentuje się pierwszy zeszyt Age of X-Man: Prisoner X. Scenarzysta, wykorzystując tu pomysł prosty, ale sprawdzony, snuje interesującą opowieść o mrocznej stronie utopii. Jednakże to nie podobne rozważania są najlepsze w całości, a sekrety. Pytania pokroju, co niektóre postacie tutaj robią i co to właściwie oznacza dla samej opowieści.

"Age Of X-Man: Prisoner X" #1 (2019)

2. "Jak Phoenix z popiołów" - również "WKP" - o drugim tomie "Astonishing X-Men":

Cytat:
Odwołań do Mrocznej Phoenix jest tu mnóstwo, zaczynając od wspomnienia tamtych wydarzeń, przez pojawiające się wciąż konsekwencje, po odtwarzanie konkretnych scen. Ale scenarzyście udaje się wykrzesać z tego siłę, a jednocześnie składa on hołd swoim wielkim poprzednikom. Obiera więc zupełnie inny kierunek niż oni, skupia na zupełnie innych rzeczach, a wszystko to serwuje nam w zawrotnym tempie, z ciągle pojawiającymi się retardacjami, zwrotami akcji, popychającymi wszystko do przodu tajemnicami i walkami. Jednocześnie pogłębia psychologię postaci i w ciekawy sposób rozwija relacje między nimi. A wszystko to w porywającej spektakularnością opowieści, którą czyta się jednym tchem.

"Astonishing X-Men" #2

Super Wy! :-D

A 18 lutego i wcześniej było o tomie pierwszym.

jacek 

Wysłany: 2019-03-09, 02:57   

Dzisiejszy "dzień" rozpoczynamy dwoma materiałami nadesłanym przez redakcję tego serwisu - dziękujemy :-D

1. "Jak filmy Tarantino" - "Kick-Ass" #1 - pisze "WKP":

Cytat:
Pomysł na Kick Assa jest tak prosty i stary jak samo superhero. Ale jednocześnie Millar wykorzystuje go w sposób rewelacyjny, tworząc opowieść wyglądającą jak filmy Quentina Tarantino. Przygody Dave’a to krwawa i brutalna, także w warstwie słownej (ach te świetne dialogi!) opowieść o tym, co by było, gdyby w świecie gangsterów, którzy nie wahają się zabić i dziecka, ktoś rzeczywiście spróbował zostać herosem. Tak zwyczajnie. Gdyby próbował walczyć z brudem amerykańskich ulic. Opowieść prawdziwa do bólu i po prostu rewelacyjna. Komiks, którego nie sposób zapomnieć na długo po lekturze.

"Kick-Ass" #1
Czytaj również tu.

2. "Czy to nie jest przypadkiem Thom Cruz?" - "Buarey" opowiada o szóstej części "Deadpoola Classic":

Cytat:
Efekty prac pisarskich Christophera Priesta i Glenna Herdlinga są intrygujące. Pierwsze strony komiksu to głębsze spojrzenie w psychikę Wade’a Wilsona. Poznajemy przeszłość Najemnika z Nawijką oraz początki jego funkcjonowania po wizycie na luksusowej terapii Broni X. Nowi scenarzyści nie zapomnieli o dokonaniach swoich poprzedników. Uwzględniają to, co stworzyli Joey Kelly oraz James Feldera. Pamiętają o tym, że Deadpool może nie być Wade’em Wilsonem. Jednak nie zmienia to charakteru Najemnika z Nawijką.

"Deadpool Classic" #6
Omówienie autorstwa Michała Lipki
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-04-10, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2019-03-09, 11:45   

I trzeci artykuł - a zbliża się dopiero południe ;) - "Captain Marvel" (2019) - uwagami dzieli się "SQ":

Cytat:
To będzie chyba mój najbardziej chaotyczny tekst do tej pory (masa kwestii, które chciałbym ugryźć, ale i tak pewnie o czymś zapomnę). Głównie z tego powodu, że nie chcę spoilerować, a także dlatego, bo w Captain Marvel bardzo dużo się dzieje.

Cytat:
Atmosfera CM jest jedyna w swoim rodzaju. Są momenty poważne, zabawne, wzruszające i napawające dumą. Do tego oblane to zostało gęstym sosem z lat 90.

Cytat:
Skoro czasowo film umiejscowiono ponad 20 lat wcześniej, powraca też kilku starych-nowych znajomych.

Cytat:
Żal mi jednak tego, że sama ekipa StarForce poszła w odstawkę.

Cytat:
Captain Marvel jest filmem bardzo poprawnym, który podążą utartymi schematami, ale prawdą jest to, że origin Carol ukazano w inny, ale (przynajmniej dla mnie) ciekawy sposób.

"Kapitan Marvel"

Od razu recenzja Łukasza Muszyńskiego:

Cytat:
Ekranizacja komiksu Roya Thomasa i Gene'a Colana to przede wszystkim opowieść o emancypacji młodej kobiety. Carol Danvers od dzieciństwa musiała stawiać czoła facetom wmawiającym jej, że się do czegoś nie nadaje. Nieważne, czy chodziło o wyścigi gokartów, służbę wojskową bądź operowanie mocami godnymi Supermana – jej kompetencje i poczucie wartości były wciąż podkopywane. W efekcie nigdy nie miała okazji w pełni wykorzystać swojego potencjału. Wątek galaktycznej wojny wydaje się zajmować twórców w mniejszym stopniu niż pytanie, czy cierpiąca na amnezję dzielna pani Kapitan zdoła odnaleźć siebie i zrozumie, że jedyną oceną, z jaką powinna się liczyć, jest samoocena.

"Kapitan Marvel"
Poprzednie oceny

jacek 

Wysłany: 2019-03-12, 03:36   

Takie oto trzy nowe teksty wczoraj nadesłane :-D :

1. "Carnage" Vol. 1 #1-5 (2010/2011) - pisze "Lynn":

Cytat:
Zeb Wells napisał dość ciekawą opowieść, która pochłania odbiorcę z każdą przeczytaną stroną. Niestety, zeszytów mamy tu jedynie pięć. Seria jest zatem bardzo krótko, a szkoda, bo z powodzeniem mogłaby być poprowadzona przez piętnaście numerów. Ciekawy rozwój wydarzeń i sceny akcji to główne plusy całej historii. Jednakże uważam, iż całość jest dość chaotyczna, a postacie zostały wprowadzone dość niedbale. Rozpisanie fabuły na większą ilość tomów moim zdaniem uratowałaby tu całą sytuację.

"Carnage" Vol. 1 #1-5 (2010/2011)

2. "Captain Marvel: Braver & Mightier" #1 (2019) - omawia "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Captain Marvel: Braver & Mightier to zeszyt dosłownie na jedno posiedzenie i czyta się go maksymalnie w 15-20 minut. Jest to szybka i ciekawa lektura na odprężenie. Nie ma w niej właściwie jakiejś porywającej akcji czy dialogów ani drastycznego rozwoju postaci. Ten jeden wolumin sprawdza się w swojej roli jako relaksujący one-shot. Ciężko powiedzieć mi więc cokolwiek o relacjach między bohaterami czy rozwijającej się fabule, która tak szybko jak się zaczyna, tak się kończy.

Niemniej w tym jednym tomiku ukazano Carol jako pewną siebie i swoich celów kobietę, która jest dumna z tego kim jest i jak doszła do sukcesu.

"Captain Marvel: Braver & Mightier" #1 (2019)

3. "Vision" - analizuje "Zireael":

Cytat:
Bohater nie zdaje sobie sprawy z istnienia różnych dysfunkcji społeczeństwa, a gdy na modelu idealnej rodziny za sprawą Mrocznego Żniwiarza pojawiają się pierwsze rysy, nie jest w stanie przewidzieć, że to początek końca, przykrego końca.

I tak strona po stronie obserwujemy klasyczny dramat obyczajowy, tragedię, której nie powstydziłby się – wspominany w historii często – Szekspir. W poszukiwaniu sedna człowieczeństwa przez Visiona, widzimy lustrzane odbicie naszej rzeczywistości. Nieco zniekształcone, ale może tym bardziej prawdziwe.

"Vision"

A o tym tytule już coś tam było na forum ;)

jacek 

Wysłany: 2019-03-16, 14:10   

"The Magnificent Ms. Marvel" #1 (2019) - opiniuje "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Oczywiście jest to dopiero pierwszy zeszyt rozpoczynający serię, więc niewiele można opowiedzieć o występujących bohaterach czy rozwijającej się akcji. Niemniej Kamala Khan wciąż bawi i zaskakuje swoimi dowcipnymi tekstami i wzbudza podziw, ogarniając mnóstwo spraw naraz. Problem w tym, że podobnie jak w normalnym życiu nie radzi sobie z załatwieniem wszystkiego tak, jakby chciała. Może dlatego łatwo się z nią utożsamić i czytelnik trzyma za nią kciuki, aby udało jej się osiągnąć swoje cele.

Brawo! :-D

"The Magnificent Ms. Marvel" #1 (2019)

Odpowiedz do tematu