Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-02-10, 09:28   

A co dzisiejszego ranka? Ano to:

"Spoiler Alert" #2: "Aquaman":

Cytat:
Owszem, jest bardzo kolorowo, czasem wręcz oczojebnie, ale jakoś mi taka konwencja idealnie pasowała. Gdy trzeba wszystko wokół eksploduje, trupy latają na wszystkie strony, a komputerowe zwierzęta oraz potwory naparzają się z bajecznie wykonanymi łodziami podwodnymi. Do tego kostiumy to naprawdę pierwsza klasa, przynajmniej w moich oczach. Mimo, że Mera, jak wspomniałem wcześniej, wygląda obłędnie, to na pierwszym miejscu jest Orm w zbroi. Cud, miód i orzeszki.

Dodajmy do tego ogromną ilość humoru w różnej postaci, dynamiczną akcję oraz gigantycznego potwora i mamy przepis na udany film rodzinny. Dla mnie "Aquaman" to takie "Gwiezdne Wojny" tyle że pod wodą. Mowa tutaj pierwszej trylogii, tej oryginalnej i jedynej słusznej.

"Spoiler Alert" #2: "Aquaman"

Bardzo Ci dziękujemy Arturze :-D

To co już tutaj proponowałem

jacek 

Wysłany: 2019-02-12, 11:13   

Przed chwilką Artur podrzucił taki oto artykuł dotyczący czwartej części "Zabij albo zgiń":

Cytat:
Mimo, że przez pewien czas fabuła w pewnym stopniu się powtarza, to finalny tom serii potrafi zaskoczyć niejednokrotnie. Narracja jest poprowadzona perfekcyjnie, wodzi kilka razy czytelnika za nos, usypiając jego czujność. To tylko pomaga spotęgować efekt zaskoczenia w momencie większego zwrotu akcji. Nawet jeśli chwycimy wszystkie cztery tomy i przeczytamy je jednym ciągiem, to i tak narrator sprawi, że zapomnimy o pewnych istotnych detalach. No, chyba że jesteśmy Herkulesem Poirotem, wtedy nic nam nie umknie. Niemniej finał jest tak solidnie skonstruowany, że powinien zdziwić każdego czytelnika. Przynajmniej taką mam nadzieję.

"Zabij albo zgiń" #4
Zapraszam do porównania.

jacek 

Wysłany: 2019-02-17, 09:24   

A dzisiaj również coś bardzo ciekawego :-D :

Janek Koza: "Złota kolekcja" #1:

Cytat:
Jeśli ktoś, jakimś sposobem, nie zna prac Janka Kozy, to znaczy, że mało wie o satyrze. Autor ma dość specyficzny rysunek, który nie każdemu musi się podobać. Na przykład sam nie zaliczam się do fanów jego kreski. Niemniej doceniam treść każdego paska, gdzie Koza w sposób wyjątkowo dosadny wyśmiewa szarą rzeczywistość. Już pierwszy pasek potrafi rozwalić czytelnika ze śmiechu, choć to taka radość zmieszana z ogromną porcją goryczy.

Janek Koza: "Złota kolekcja" #1
To czwarty wraz z innymi wiadomościami tekst o tym albumie.

jacek 

Wysłany: 2019-02-18, 10:30   

Nowość, nowość! - Jasne, że się cieszymy i pozdrawiamy Artura :-D

"Spacer z psem":

Cytat:
Opowieść składa się w sumie z 25 obrazów, nie licząc stron "tytułowych". Każda z prac jest szalenie szczegółowa i zawiera sporo nawiązań do różnych aspektów dnia codziennego. Mimo całej otoczki rodem z baśni, w tym fantastycznych stworzeń, surrealistycznych budowli, czy dziwnych wynalazków, książeczka ma do przekazania sporo innych, niezwykle ważnych treści.

"Spacer z psem"

jacek 

Wysłany: 2019-02-27, 05:17   

Cztery razy Artur Tojza - dziękujemy Ci bardzo :-D

1. "Głębia" #2: "Zanim spali nas świt":

Cytat:
Najważniejszym wątkiem i tak dalej jest Stel Caine i jej podróż na powierzchnię w celu odnalezienia sondy. Co więcej, czytelnik na dzień dobry dowie się gdzie ów zabawka się znajduje, dostając przy tym nikłe informacje o życiu na powierzchni. Mam nadzieję, że trzeci tom jakkolwiek to rozwinie, choć patrząc na obecną stylistykę, raczej będzie to przedstawione po macoszemu.

:mrgreen:

"Głębia" #2: "Zanim spali nas świt"
Mamy już z czym zestawić

2. "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem":

Cytat:
Książka jest dość krótka i tak naprawdę idzie ją przeczytać w jedno popołudnie. Ma format kieszonkowy, do tego sporą czcionkę i raptem 169 stron. Co zaś się tyczy treści, to początkowo jest to coś na kształt młodzieżowej opowieści detektywistycznej. Później dochodzi do tego element fantastyczno-naukowy, mający solidne osadzenie w historii Europy.

Cytat:
"Antykwariat pod Błękitnym Lustrem" to porządna pozycja przygodowa. Trochę zwariowana, ale przecież masa ludzi kocha takie opowiadania. Widać to choćby po komiksach czy filmach, gdzie po "przygodówki akcji" sięga rzesza rąk. Dla mnie to była totalnie jednorazowa lektura. Jestem po prostu za stary i daleko mi do docelowego targetu tej książki.

"Antykwariat pod Błękitnym Lustrem"

Od razu artykuł "Bajkochłonki":

Cytat:
Ta książka to opis pierwszych zauroczeń, poszukiwania pokrewnej duszy, czas, kiedy powoli stajemy się siebie bardziej świadomi i mamy wpływ na coraz więcej rzeczy.

Cytat:
Martin Widmark stworzył idealną równowagę. Pokazał jak ważne jest czytanie książek i jak potężna może być treść, która się w nich ukrywa. Z drugiej jednak strony w jego książce widać ogromny ukłon w stronę elektroniki, która odpowiednio zaprogramowana może być doskonałym narzędziem do poznawania, ale i panowania nad światem.

"Antykwariat pod Błękitnym Lustrem"

3. "Star Wars Komiks" 6/2018 - "Zemsta droida":

Cytat:
Mamy tutaj cztery opowieści, łączące się niejako w jedną całość. No może poza ostatnią, czyli "Piasek daje i zabiera". Pozostałe można w praktyce włączyć do głównego tytułu tego zeszytu, bowiem są z sobą powiązane w sposobie prowadzenia narracji. Każdorazowo są to niejako wspomnienia jednej z postaci pierwszoplanowych.

Cytat:
Każda z opowieści jest dość dynamiczna, narracja głównej postaci sensownie napisana, choć czasem zalatująca zanadto patosem.

Cytat:
Komiks nie do końca spełnił moje oczekiwania. Czytało mi się go dobrze, znacznie lepiej niż te z Poe Dameronem, ale liczyłem na coś więcej.

"Star Wars Komiks" 6/2018 - "Zemsta droida"
Dotychczasowe omówienia

4. "Spoiler Alert" #3: "Halloween Blues" (rewizja):

Cytat:
Akcja komiksu rozgrywa się w latach 50-tych XX wieku w USA. Ma to znaczenie dla samego scenariusza, bowiem dotyka to zarówno sytuacji społeczno-politycznej w kraju, jak i technik śledczych. Mamy tutaj różne sprawy. Morderstwo sprzed lat, szantaż, próba podszycia się pod inną osobę, a nawet medium. Tak naprawdę każda historia mogłaby zostać zaadaptowana jako 50-60 minutowy film, w sumie dając nam siedmiu odcinkowy mini-serial. Oczywiście skierowany do osób dorosłych, bowiem w tych historiach nie brakuje mocnych scen czy seksu. Jest to jednak zawsze uzasadnione fabularnie, a do tego świetnie przedstawione.

"Spoiler Alert" #3: "Halloween Blues" (rewizja)
Wcześniejsze analizy (cztery)

jacek 

Wysłany: 2019-02-27, 09:29   

"Book Report" #3: "Mia i biały lew":

Cytat:
Każda z pozycji jest niejako skierowana do troszkę innego odbiorcy. Dla najmłodszych mamy "Mia i biały lew: Album filmowy". Jest on dużego formatu, w twardej oprawie, zaś w środku dominują zdjęcia z filmu, a tekstu jest raczej niewiele.

Cytat:
Kolejne dwie pozycje są skierowane już bardziej do nastoletniego odbiorcy. Mamy tutaj dwie wersje, klasyczną z podtytułem "Historia niezwykłej przyjaźni" oraz kieszonkową "Nierozłączni przyjaciele". Obie książki na końcu zawierają ciekawą, a zarazem przerażającą, informację odnośnie populacji lwów w Afryce. W obu wypadkach lektura nie należy do długich i spokojnie ugryziemy to w jedno popołudnie.

Fajne te opowieści dla milusińskich - dziękujemy Arturze :-D

"Book Report" #3: "Mia i biały lew"

Poszukajmy od razu innych materiałów.
O pierwszej książeczce, o drugiej książeczce, o trzeciej książeczce

jacek 

Wysłany: 2019-02-28, 09:31   

"Comics Report" #73: "Vision, Batman, Ms Marvel i Deadpool":

Cytat:
Dziś zaprezentuję cztery tytuły, wchodzące w skład stajni Marvel i DC Comics. W praktyce głównie Marvel, bo od ich największego konkurenta, prosiłem tylko je jeden tytuł. Mianowicie najnowszy tom Batman Detective Comics, bowiem ta seria strasznie mi się podoba. Tymczasem od wielkiego M. mamy Vision, najnowszy tom Ms. Marvel oraz najnowszy album Deadpool Classic. Dziś zaprezentuję zatem moje oczekiwania względem wyżej wymienionych komiksów, a za jakiś czas skonfrontuję je w szerszej opinii, zwanej potocznie recenzją :) Zainteresowanych, zapraszam zatem do lektury.

"Comics Report" #73: "Vision, Batman, Ms Marvel i Deadpool"

Ale pędzisz Arturze - brawo Ty! :-D

Wcześniejsze omówienia:

"Vision", "Ms Marvel" #5: "Supersławna"

jacek 

Wysłany: 2019-03-01, 09:33   

A w dniu dzisiejszym od Artura na temat takiego oto tytułu: "Jeż Jerzy": "Dzieła zebrane", tom 1:

Cytat:
Teraz po tylu latach, gdy w łbie jest więcej wiedzy, a na koncie znacznie więcej przeczytanych komiksów oraz obejrzanych seriali, widzę pełen potencjał tego typka, co to zamienił jabłuszko na jabola i tylko wyszło mu to na zdrowie. Już sam wstęp, będący niejako krytyką tego komiksu, genialnie obrazuje stereotypowe postrzeganie przez Polaków, pewnych grup społecznych. Kobiety dzielą się na stare babska, o których nie warto pisać, lub jurne młódki, będące w zasadzie tanimi lakami do dymania. Kościół to zramolała instytucja, prawiąca tylko o moralności, a sama nie przestrzegająca żadnych zasad i dojąca frajerów, zaś każdy blokers potrafi w magiczny sposób wyczarować najlepszy towar na dzielni. Innymi słowy - Polska to kraj totalnego absurdu, co niestety jest w pewnym stopniu prawdą.

"Jeż Jerzy": "Dzieła zebrane", tom 1

Ślicznie dziękujemy :-D

Artykuł Michała Lipki

jacek 

Wysłany: 2019-03-04, 09:50   

"Comics Report" #74: "Lou, Smerfy, Lucky Luke i Podniebny Harry":

Cytat:
Czas na kolejną porcję komiksów od wydawnictwa Egmont. Materiały te dotarły do mnie pod koniec lutego, jednak przez harmonogram publikacji, dopiero dziś o nich napiszę. Zresztą jeden z komiksów już mam od dawna zrecenzowany, a konkretniej chodzi o "Czarne Smerfy". O nich zresztą będzie na wstępie. Oprócz nich w tym zestawieniu Lucky Luke, Lou i długo wyczekiwany przeze mnie drugi tom Podniebnego Harrego. Zatem tradycyjnie najpierw ogólne omówienie poszczególnych serii, moich oczekiwań co do lektury prezentowanych tutaj tomów, a za jakiś czas wyrażę pełną opinię o każdym z nich.

"Comics Report" #74: "Lou, Smerfy, Lucky Luke i Podniebny Harry"

Prawda, że fajnie :-D

O "Narzeczonej Lucky Luke'a" czytaj tu, o "Hollywoodland" tu, o "Sielance" tu a o "Czarnych Smerfach" tu.

jacek 

Wysłany: 2019-03-05, 08:06   

"Comics Report" #75: "Grass Kings, Paper Girls, Deadly Class":

Cytat:
Dziś prezentacja trzech nowości od wydawnictwa Non Stop Comics. Dwa z nich, to kontynuacje serii, które czytam. Mowa o drugim tomie "Grass Kings" i piątym tomie "Paper Girls". W pierwszym wypadku mamy całkiem ciekawy miks komiksu obyczajowego z dramatem i miejscami całkiem mocną akcją. Do tego wątek kryminalny w tle. Drugi tytuł to hybryda kilku gatunków, ale ogólnie przyjmijmy, że to science fiction. Na sam koniec tego zestawienia pójdzie dla mnie coś zupełnie nowego, czyli pierwszy tom "Deadly Class". Od razu uprzedzę pytania - nie, nie oglądałem serialu. czy to nadrobię? Tak, o ile czas pozwoli. A teraz przejdźmy do konkretów, czyli moich oczekiwań przed lekturą rzeczonych komiksów :)

"Comics Report" #75: "Grass Kings, Paper Girls, Deadly Class"

Niesamowicie się cieszymy :-D

O "Grass Kings" #1 czytaj tu, o "Paper Girls" #5 czytaj tu, o "Deadly Class" #1: "1987 Reagan Youth" czytaj tu.

jacek 

Wysłany: 2019-03-07, 10:49   

"Głębia" #3: "Wybrzeże gasnącego światła":

Cytat:
To nic, że wokoło jest w cholerę zwierząt, które oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie. Przecież mimo tak zaawansowanej technologii, nadal nie opracowano odsalaczy wody morskiej, czy filtrów pobierających tlen z wody. O cyrkulacji powietrza też nikt nic nie wie. Kurna, projekty tych miast są słabsze niż współczesna stacja kosmiczna. Naprawdę, wystarczy 10-15 minut pogrzebać w sieci, choćby na Wikipedii, aby znaleźć ciekawe rozwiązania tych problemów. Rozumiem problemy ze światłem, paliwem, czy ciśnieniem (choć w tym uniwersum, zdaje się ono kompletnie nie istnieć), ale wodą i żarciem, które pływa nam pod nosem? Słabe to.

"Głębia" #3: "Wybrzeże gasnącego światła"

Dziękujemy za pamięć i pozdrawiamy serdecznie :-D

I porównujemy rzecz jasna.

jacek 

Wysłany: 2019-03-08, 10:22   

"Lou!" #1 "Codziennik" w przesyłce od Artura :-D :

Cytat:
Najważniejszym wątkiem jest jednak brak ojca. Lou go nie poznała, bowiem jej matka i on rozstali się gdy zaszła w ciążę. Postanowiła jednak urodzić, mimo że była bardzo młoda, a z rodzicami nie dogadywała się w żadnej materii. W tym tomie niewiele dowiadujemy się o ojcu Lou, ale pojawia się on kilka razy w komiksie i za każdym razem jest to wyjątkowo mocna scena. Być może osobiście za bardzo je przeżywałem, bowiem zawsze chciałem mieć córkę. Los sprawił, ze nie mogę mieć dzieci, a nasze starania spełzły na niczym. Cóż - życie. Niemniej wydaje mi się, że zawarte w tym komiksie sceny z "tatą" oraz Ryszardem, powoli adoptującym Lou mogą ruszyć nie jedno serducho. W tym nawet zatwardziałego faceta.

"Lou!" #1: "Codziennik"
A pod tymi linkami dotychczasowe przemyślenia.

jacek 

Wysłany: 2019-03-09, 08:19   

"Batman Detective Comics" #4: "Deus Ex Machina":

Cytat:
Na okładce tego tomu widać bardzo ważną postać - Zatannę. Nasza czarodziejka będzie miała bowiem niezwykle istotny wkład w rozwój historii oraz jej finał. Nie będę zdradzał na tym polu więcej szczegółów, bo zepsułbym wam zabawę przed lekturą, ale osoby które nie siedzą szczególnie mocno w świecie Batmana mogą zostać niejednokrotnie zaskoczone. Oczywiście pozytywnie.

Uśmiechamy się w podziękowaniu :-D

"Batman Detective Comics" #4: "Deus Ex Machina"

jacek 

Wysłany: 2019-03-10, 09:41   

"Book Report" #4: "Mysi domek, Kicia kocia, Operacja mumia, I ty możesz zmienić świat":

Cytat:
Dziś zaprezentuję wam paczuszkę, która powinna dotrzeć do mnie w ostatnich dniach lutego, ale z winy "ukofanej" Poczty Polskiej, wpadła w moje ręce dopiero 4 marca. Dlatego tak późno publikuje prezentację tych materiałów. Dominują w niej książki dla małych dzieci, oprócz dwóch pozycji. Jedna to przygodówka z motywem detektywistycznym, zaś druga, jest już bardzo poważnym dziełem.

Prawda, że się cieszymy :-D

"Book Report" #4: "Mysi domek, Kicia kocia, Operacja mumia, I ty możesz zmienić świat"

jacek 

Wysłany: 2019-03-12, 14:53   

"Comics Report" #76: "Craig Thompson - Habibi oraz Blankets":

Cytat:
Tak, każdy z tych komiksów zawiera ponad pół tysiąca stron, do tego nieraz solidnie zapełnionych tekstem. W praktyce można mówić tutaj niemal o książce. Są to też tytuły skierowane do osób dojrzałych, niekoniecznie pełnoletnich, ale lubiących czytać poważną i trudną literaturę. Zapraszam zatem do krótkiej prezentacji obu komiksów oraz moich oczekiwań przed ich lekturą. Być może też zechcecie po nie sięgnąć.

"Comics Report" #76: "Craig Thompson - Habibi oraz Blankets"

Mówimy Wszyscy razem: bardzo Ci dziękujemy Arturze, zwłaszcza, że te tytuły nie były jeszcze przedstawiane :-D

Artykuł o pierwszym wydaniu "Blankets":

Cytat:
W wielu wywiadach Thompson jest pytany o Marcela Prousta - nie jest to dziwne, Blankets też jest przecież dziełem o kruchości, ulotności i subiektywności wspomnień. Z nich właśnie, na naszych oczach Thompson składa mapę swojego życia.

"Blankets"

Artykuł o pierwszym wydaniu "Habibi":

Cytat:
Thompson z jednej strony tworzy baśń opartą na kontrastach i pewnych uproszczeniach, ale z drugiej kładzie wyraźny nacisk na psychologizm postaci oraz ich wzajemnych złożonych relacji. Zarówno główni, jak i niektórzy poboczni bohaterowie, np. rybak Noe czy mąż nastoletniej Dodoli, nie są ani trendy, ani passe, ani constans. Są ludźmi.

"Habibi"

Odpowiedz do tematu