Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Creatio Fantastica
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-25, 10:18   

Maciej Tomczak: "Poznajcie nowych (choć niekoniecznie lepszych) Jetsonów":Cytat:
The Jetsons wydany przez DC Comics to pod względem przyjętej formy i treści tradycyjny, a nawet, biorąc pod uwagę tematykę, dość konserwatywny komiks. Autorzy nie podjęli próby zmierzenia się z problematyką poruszaną bezpośrednio w treści serialu bądź wyrażoną pośrednio przez jego strukturę, lecz bezrefleksyjnie unowocześnili niektóre wątki, wprowadzając do opowieści nowe elementy. Te ostatnie okazały się wtórne w stosunku do całego gatunku science fiction.


Maciej Tomczak: "Poznajcie nowych (choć niekoniecznie lepszych) Jetsonów"

Pięknie się kłaniamy :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-21, 14:40   

"Grzechy i grzeszki" - Marcin Chudoba przed chwileczką nam nadesłał omówienie tytułu "Guardians of the Galaxy - Strażnicy Galaktyki" #5: "Grzech Pierworodny" :Cytat:
Specyfika rodzimego rynku komiksów o superbohaterach sprawia, że na polskich czytelników, chcących dokładnie zgłębić meandry fabuły kolejnej opowieści opisującej przygody ukochanych herosów, nierzadko czekają niemiłe niespodzianki. Piąty tom Strażników Galaktyki, zatytułowany Grzech Pierworodny, jest przykładem pozycji stwarzającej problemy natury poznawczej, a co za tym idzie – trudnej w odbiorze.


"Guardians of the Galaxy - Strażnicy Galaktyki" #5: "Grzech Pierworodny"
To piąty artykuł o tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-26, 15:54   

"Iść po linii najmniejszego oporu" - "Amazing Spider-Man" #4: "Nocna zmiana" - pisze oczywiście Marcin Chudoba:Cytat:
Niestety, recenzowany komiks, powielając wszystkie znane schematy fabularne, w żaden sposób mnie nie zaangażował. Nawet problemy Petera w relacjach z jego współpracownikami nie budzą żadnych emocji.


Cytat:
Warstwie graficznej nie można niczego zarzucić. Humberto Ramos jak zwykle stanął na wysokości zadania, tworząc dynamiczne ilustracje i solidne projekty postaci utrzymane w mangowej stylistyce.


"Amazing Spider-Man" #4: "Nocna zmiana"

Dziękujemy Panie Marcinie :-D

Od Pana Marcina najprawdopodobniej będą również w przyszłości analizy adaptacji komiksów!

:mrgreen:

Pierwsze dwie recenzje
Plus tekst Piotra Pocztarka i omówienie Adama Grochockiego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-18, 13:59   

Zaś dzisiaj Pan Marcin Chudoba podrzucił nam swój artykuł o zatytułowanym "Lekkie trafienia" drugim tomie "Hawkeye":Cytat:
Matt Fraction, odpowiedzialny za scenariusz, w żaden sposób nie zmienił założeń swojej historii, ponownie skupiając się na życiu codziennym herosa, który nie ma supermocy (chyba że za takowe uznamy dar do pakowania się w różnego rodzaju kłopoty). Czy była to słuszna decyzja?


"Hawkeye" #2: "Lekkie trafienia"

Bardzo dziękujemy :-D
I cofamy się oczywiście ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-22, 02:49   

Nie trzeba było długo czekać na następny artykuł od Pana Marcina Chudoby - tylko cztery dni ;) Pięknie się uśmiechamy :-D

"Historie małe, niedoskonałe" - "Uncanny X-Men: Historie małe":Cytat:
Zlepek wątków zaprezentowanych w recenzowanym tomie tworzy mieszankę nierówną jakościowo. Cyclopsowa rewolucja kończy się w sposób bardzo niesatysfakcjonujący. Przygoda Kitty Pryde i Magik to typowa opowieść o ratowaniu małego mutanta porzuconego przez ojca, który przeraził się niebezpiecznych mocy swego dziecka.

Cytat:
Przepełniona akcją i humorem historia o Dazzler pragnącej odpłacić się Mistique za doznane krzywdy jest najprawdopodobniej najlepszym, co czeka na czytelników w tym tomie. Samodzielna kariera młodych mutantów z Nowej Szkoły Xaviera kończy się w sposób bardzo przewidywalny.

Cytat:
Uncanny X-Men: Historie małe to komiks, który zawiera w sobie wszystko to, za co ludzie kochają i nienawidzą przygody marvelowskich mutantów. Biorąc pod uwagę fakt, że wydarzenia w nim ukazane zrozumieją jedynie osoby, które dzielnie wytrwały do końca serii i równolegle śledziły rodzime wydanie All-New X-Men, nie mogę polecić recenzowanej pozycji nikomu innemu.


"Uncanny X-Men: Historie małe"
To co czytaliście do tej pory
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-26, 13:49   

A co w dniu dzisiejszym przed obiadem? A to - radujemy się oczywiście :-D :

"Kamala Khan i koniec świata" - "Ms Marvel" #04: "Dni ostatnie":Cytat:
Jakie decyzje podejmie młoda Ms. Marvel w obliczu nadchodzącej apokalipsy? Co przyniesie niespodziewane spotkanie z jej idolką – Kapitan Marvel?
Koniec świata jest dla Kamali bardzo męczącym wydarzeniem. W przeciwieństwie do starszych kolegów po fachu pierwszy raz znajduje się w takiej sytuacji, więc ma prawo czuć się zagubiona.

Cytat:
Ms. Marvel: Dni ostatnie to bardzo dobre podsumowanie dotychczasowych przygód Kamali Khan, w których największy nacisk kładziono na relacje bohaterki z jej rodziną i przyjaciółmi.


"Ms Marvel" #04: "Dni ostatnie"
Czytajcie (jeśli chcecie :P ) w listopadzie oraz wcześniej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-31, 18:22   

"Zdradzony" - Marcin Chudoba recenzuje "Z martwych powstaną" czyli drugą część "Moon Knighta":Cytat:
Tym razem otrzymaliśmy połączenie sensacji i historii o superbohaterach z domieszką political fiction, w wyniku czego publikacja traci na oryginalności. Nie oznacza to jednak, że komiks czyta się źle. Fabuła bądź co bądź trzyma w napięciu, przez co nie można oderwać się od lektury. Na szczęście nie zabrakło scen rozgrywających się wewnątrz umysłu głównego bohatera, które wprowadzają nieco chaosu w tę dość szablonową historię.


"Moon Knight" #2: "Z martwych powstaną"
Słuchaj i czytaj także wcześniej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-13, 15:42   

Przed chwilką Pan Marcin Chudoba nam podrzucił - ślicznie dziękujemy rzecz jasna :-D

"Czarna rozpacz" czyli "All-New X-Men" #7: "Utopianie":Cytat:
"Utopianie", ostatni tom serii "All-New X-Men" nie porywa czytelnika. Pierwszy rozdział, w którym Jean Grey zostaje zabrana przez Emmę Frost do Madripooru, a następnie pozbawiona psychicznych mocy, jest wciągającą historią. Relacje łączące obie mutantki ulegają zmianom na lepsze, a młodsza z nich uczy się, jak kontrolować swe telekinetyczne moce.

Cytat:
Niestety, dobre wrażenie mija wraz z lekturą kolejnych dwóch rozdziałów, związanych z komiksowym crossoverem Czarny Wir.

Cytat:
Dwa ostatnie rozdziały teoretycznie powinny być poświęcone tytułowym Utopianom. W praktyce jednak pierwszy z nich przeznaczono na zupełnie inne rzeczy.

Cytat:
Różnorodność warstwy graficznej, a zwłaszcza malarskie i nieco eksperymentalne prace Mike’a Del Munda i Andrei Sorrentina przyciągają wzrok i zachwycają. Na tym tle bardziej charakterystyczne dla masowo produkowanych komiksów superbohaterskich rysunki Mahmuda Asrara również nie prezentują się źle.


"All-New X-Men" #7: "Utopianie"
To piąty materiał o tej opowieści.

A tutaj jeszcze jeden - Adama Grochockiego:

Cytat:
Nie wiemy, czym jest Czarny Wir, co tak naprawdę stało się Gamorze, Hankowi i Angelowi, o co chodzi ojcu Petera Quilla i tak dalej i tak dalej. Bałagan, który znalazł się w albumie tylko po to, by nie był on zbyt krótki.

Cytat:
Najciekawiej i zarazem najdziwniej wypada scena, w której Jean uświadamia Bobby’emu/Icemanowi, że ten jest gejem. Bendis mocno tutaj zaszalał, bo przecież Iceman z teraźniejszości nie jest gejem i jeszcze niedawno umawiał się z Kitty Pryde... Pomijając logikę tego wyznania, scena jest naprawdę fajnie napisana i okazuje się najjaśniejszym punktem albumu.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-13, 18:20   

"Awantura o kociołek". Na wieczór natomiast artykuł o filmie! A o jakim? A o takim: "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru" - pisze Barbara Szymczak-Maciejczyk:Cytat:
Producenci filmowi, którzy od kilku dobrych lat raczą nas coraz to nowszymi ekranizacjami przygód Asteriksa, Obeliksa i reszty wesołej kompanii, i tym razem zadbali o to, by zapewnić widzom sporą dawkę humoru okraszoną przekomicznym konfliktem niepokonanych Galów i pragnących ich podbić Rzymian. I chociaż Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru wykorzystuje fragmenty wielu albumów komiksowych[1], to cała ta kompilacja wydaje się - przeważnie - spójną całością. Zarzut, który można by w tym momencie postawić, jest taki, że momentami akcja wydaje się zbyt szybko pędzić przed siebie, nie dając wybrzmieć niektórym akcentom.


Pięknie się uśmiechamy :-D

"Awantura o kociołek" - "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru"
To pierwsza recenzja tego filmu a o komiksie czytajcie przed chwilą.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-21, 06:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-01, 09:00   

"Lustereczko powiedz przecie..." - Pan Marcin Chudoba właśnie nadesłał - dziękujemy Panie Marcinie :-D - taki oto artykuł na temat prezentowanej już w sierpniu opowieści "Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)" #6: "Po drugiej stronie lustra":Cytat:
Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki): Po drugiej stronie lustra to komiks słaby, podobnie jak Uncanny X-Men: Historie małe oraz All-New X-Men: Utopianie, pokazujący, że Bendis najlepsze czasy ma już za sobą. Oczywiście do negatywnej recenzji przyczyniły się również złe decyzje Egmontu, jednak stanowią one tylko kroplę w czarze goryczy. Recenzowany album nie zamyka nawet pewnego rozdziału w życiu Strażników, gdyż na ostatniej stronie widniej informacja, że na czytelników czekają teraz Tajne Wojny.


"Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)" #6: "Po drugiej stronie lustra"
Pierwsze trzy omówienia

Plus zaległe:

Adama Grochockiego, Pawła Ciołkiewicza, Wojtka "Rodzyna" Rozmusa
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-05, 15:40   

"Jedna by wszystkim rządzić". Etatowy recenzent opowieści graficznych z tej strony czyli Pan Marcin Chudoba przed momentem dosłownie podrzucił kolejny artykuł - prawda, że się uśmiechamy w podziękowaniu? Prawda! :-D

"Rękawica Nieskończoności":Z podsumowania:

Cytat:
Rękawica Nieskończoności to tytuł, który pomimo niesatysfakcjonującej finałowej walki zasługuje na uwagę. Lektura komiksu wciąga, czyta się go bardzo dobrze, z zapartym tchem, niejako wbrew upływowi lat, który niejednokrotnie wpływa niekorzystnie na odbiór starszych publikacji o superbohaterach. Wszystko to za sprawą Jima Starlina, który świetnie nakreślił postać głównego bohatera omawianego tytułu – oszalałego z miłości, pragnącego nieustającej potęgi i władzy Thanosa – oraz doskonale zarysował grozę i bezsens sytuacji, w której znaleźli się ziemscy herosi.


"Rękawica Nieskończoności"

Jedna by... ze wszystkimi porównać.

;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-10, 19:14   

Deszczowym wieczorem od Pana Marcina Chudoby "Kaczki zebrane" czyli artykuł o komiksie ""Kaczogród. Carl Barks" #3: "Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955":Cytat:
Siedem miast Cibolii i inne historie z lat 1954–1955 to zbiór świetnych humorystycznych komiksów skierowanych do młodszych odbiorców, który z pewnością znajdzie uznanie również wśród dorosłych czytelników. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie uniwersalizm i nostalgia sprawiają, iż kolejne komiksy z disneyowskimi kaczkami wydawane w naszym kraju stają się bestsellerami.


"Kaczogród. Carl Barks" #3: "Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955"

Brawo! :-D

Ten tom gościmy po raz czwarty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-18, 13:25   

"Cena sławy". Przed momentem otrzymany od Pana Marcina Chudoby kolejny artykuł - o dobrze już na forum znanej "Supersławnej":Cytat:
G. Willow Wilson, kładąc nacisk na życie prywatne Kamali, przy jednoczesnym wskazaniu problemów, jakie niesie ze sobą działalność superbohaterska, powraca do tego, co było siłą opowieści o przygodach Ms. Marvel. Nastolatka stara się odpowiadać na wezwanie Avengers o każdej porze dnia i nocy, co skutkuje tym, że zaniedbuje naukę, przysypia na lekcjach i traci kontakt z najważniejszymi dla niej osobami - rodziną i przyjaciółmi.


"Ms Marvel" #5: "Supersławna"

Bardzo nam Pan pomaga Panie Marcinie :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-25, 16:00   

A dzisiaj taki oto artykuł:

"Powrót do korzeni" - "Moon Knight" #3: "W noc:":Cytat:
Moon Knight: W noc to zbiór krótkich historii przepełnionych okultyzmem oraz klimatem tajemnicy i niepokoju, co jest cechą charakterystyczną komiksów grozy tworzonych przez Bunna. W recenzowanym tytule nie zabrakło również brutalnych scen walki. Całość czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Wielka szkoda, że komiks liczy zaledwie 108 stron, bowiem po jego lekturze ma się niedosyt i chce się więcej.


Dzięki Panie Marcinie :-D

"Moon Knight" #3: "W noc"
Patrz wcześniej w ubiegłym roku.

Oraz jeszcze u Pawła Ciołkiewicza:

Cytat:
Każda historia z osobna posiada odpowiednią dramaturgię, a wszystkie razem składają się na całkiem interesującą intrygę zwieńczoną satysfakcjonującym finałem. Nie jest to może historia przełomowa czy wybitna, ale na pewno lektura komiksu stanowi przyjemne doświadczenie. Również pod względem graficznym komiks prezentuje się interesująco.


"Moon Knight" #3: "W noc"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-01, 13:25   

"Oś beznadziejności" - "Avengers i X-Men: Axis" - jak już zapewne wiecie od autora materiału czyli Pana Marcina Chudoby - bardzo się cieszymy :-D :Cytat:
Nie wiem, co Rick Remender chciał osiągnąć, pisząc tak absurdalny komiksowy scenariusz, jednak rozdziały opowiadające o walce z Red Onslaughtem, przepełnione masą postaci i ogromem nużących, patetycznych wypowiedzi są jedynie przedsmakiem tego, co czeka na czytelników.

Cytat:
Nieporozumienie jest jednym z licznych negatywnych słów, którymi mogę określić recenzowany komiks. Niestety, Rick Remender nie popisał się, tworząc historię przepełnioną bezsensownymi rozwiązaniami fabularnymi, masą postaci i patetycznymi dialogami


:mrgreen:

"Avengers i X-Men: Axis"
By porównać trzeba się wrócić do czerwca ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12