Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowe Zeszyty
Autor Wiadomość
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-02, 11:54   



"Poza mapą żyją ludzie". Michał Czajkowski tak pisze o "Pewnego lata":



Cytat:
Czy to podsłuchane rozmowy matki Rose ze swoją siostrą na temat przeszłości, czy aktualne komplikacje wżyciu miejscowych nastolatków, czy próba, przez którą przechodzi ojciec Rose – wobec problemów dręczących innych ludzi główne bohaterki pozostają na zewnątrz. Rose i Windy natykają się podczas tych wakacji na kwestię nierozerwalnie związaną z dorastaniem, wobec której muszą się ustosunkować – pewne rzeczy pozostają niepoznawalne, poza zasięgiem, nieważne jak bardzo poszerza się swoją wiedzę, ponieważ dostęp do pewnych tajemnic zależy także od innych ludzi.


"Pewnego lata"
A tak pisali inni.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-02, 14:19   



"Prawdziwa wojna bez granic – recenzja komiksu "Batman" #4: "Wojna Żartów z Zagadkami" - pisze Wiktoria Mierzwińska:



Cytat:
Ta napisana z rozmachem historia dopełnia wizerunku nie tylko Batmana, ale też jego najbardziej zatwardziałych przeciwników. Uważam, iż tytuł ten powinien być wymieniany w zestawieniach najlepszych powieści graficznych o przygodach Mrocznego Rycerza. A gdy pomyśli się o tym, że niezwykle krwawa rozgrywka między Jokerem a Riddlerem rozegrała się w pierwszych latach działalności Batmana… Aż ciarki przebiegają człowiekowi po plecach, gdy uzmysłowi sobie, jak trudnym zadaniem dla Obrońcy Gotham było zażegnanie tego sporu.


"Batman" #4: "Wojna Żartów z Zagadkami"
To co opublikowałem do tej pory.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-03, 17:14   



"Zjednoczone Stany Komiksu":

1. "ZSK" 01 - "Rynek komiksu w Polsce":



"ZSK" 01 - "Rynek komiksu w Polsce"

2. "ZSK" 02 - "Ed Brubaker":



"ZSK" 02 - "Ed Brubaker"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-05-24, 12:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-03, 19:23   



"Pusty człowiek", "Starlight" i "Jessica Jones" - omawia Adrian Turzański:



"Pusty człowiek":

Cytat:
Historia pełna jest tajemnic i niejednoznaczności, dlatego trudno bez poznania całości usystematyzować i zrozumieć przekaz – i do końca niestety nie tworzy on spójnego sensu. Czasem dzieją się rzeczy nad wyraz absurdalne, przymykanie oka sporadycznie się przyda. Wtedy komiks będzie sprawiać przyjemność.


To co było do tej pory

"Jessica Jones" #1: "Wyzwolona!":

Cytat:
Nie można Brianowi Benisowi odmówić pomysłowości. Spróbował spojrzeć na życie z mocami, w świecie, w którym one najczęściej budują tożsamość i grupową przynależność z zupełnie innej strony: jako udaną próbę pogodzenia typowej pracy z nadnaturalnymi umiejętnościami. Przedstawioną na dodatek w sposób realistyczny i przekonujący, wyzbyty niepotrzebnej pompatyczności, która co prawda istnieje w tym świecie (to wciąż uniwersum Marvela), ale czytelnik ma szanse popatrzyć na nie nieco z boku, z dystansem i określoną perspektywą.


To z czym już Was zapoznawałem

"Starlight. Gwiezdny blask":

Cytat:
Odczytanie treści wcale tak proste, na jakie wygląda być może nie jest. Czytelnik po prostu może przeczytać go jako typowe czytadło – dające rozrywkę, trzymające pewien poziom, spełniające wszelkie oczekiwania, ale i większość potrzeb ludycznych. Odprężenie, relaks, zabawa to coś, co towarzyszy odbiorcy podczas poznawania historii McQueena. Jest smutek, jest radość, jest sentyment i jest napięcie – w starym komiksowym stylu, bez napuszenia, pompy, patosu czy trzeciego dna.


Tutaj też mamy już z czym porównać

"Pusty człowiek", "Starlight" i "Jessica Jones"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-06-17, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-04, 10:49   



"Takich zdjęć jeszcze nie widzieliście. Nasze fotograficzne odkrycie! [GALERIA]":



"Takich zdjęć jeszcze nie widzieliście. Nasze fotograficzne odkrycie! [GALERIA]"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-04, 17:26   



"Kolorowe Zeszyty" vol.2 #2483: "Trans-Atlantyk" 422:



Cytat:
Można nie lubić "Dark Knights: Metal", ale eventowi stworzonemu przez Scotta Snydera i Grega Capullo trzeba oddać jedno - po ponad roku od swojej publikacji nadal ma znaczenie.

Cytat:
Dwójka najpopularniejszych bohaterów wymyślonych przez Mike`a Mignolę wraca w nowym one-shocie. Jak sam tytuł wskazuje na łamach "Hellboy vs. Lobster Johnson: The Ring of Death" spotkają się nowojorski mściciel z lat trzydziestych i Anung un Rama.

Cytat:
Brian Azzarello szykuje erotyczno-satanistyczny thriller - 10 kwietnia nakładem wydawnictwa BOOM! Studios ukaże się premierowy odcinek serii "Faithless"

Cytat:
Ciąg dalszy zmagań Mrocznego Rycerza z Trybunałem Sów ukaże się w formie książkowej w ramach imprintu DC Novels.

Cytat:
No i skończyło się tylko na nominacji - "Czarna Pantera" z 91. ceremonii rozdania Oscarów do Wakandy wraca jedynie (aż?) z trzema statuetkami, a żadna z nich nie została przyznawana za Najlepszy Film.


"Kolorowe Zeszyty" vol.2 #2483: "Trans-Atlantyk" 422
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-04, 17:45   



Przemek Pawełek opowiada nam o "Wilsonie":



Cytat:
Daniel Clowes ma w naszym kraju swoje grono psycho fanów, który kupił sobie już "Ghost Worldem". Wystawiam się teraz na odstrzał, ale nie należę do miłośników tych jego historii z zacięciem obyczajowym, bardziej trafiają do mnie te jego eskapistyczne opowieści, zwłaszcza "Aksamitna rękawica odlana z żelaza". "Wilson" to stanowczo ta pierwsza grupa, a więc będę szczery. Nie, mnie jego nowy na naszym rynku komiks nie powala, choć lista rekomendacji z okładki robi wrażenie. Ale doceniam.

Nowy album skupia się za pomocą jednoplanszówek na losach tytułowego bohatera. Nasz Wilson wydaje się być normalnym, choć gburowatym członkiem amerykańskiego społeczeństwa, sceny z kolejnych lat jego życia przedstawiają jednak osobnika co najmniej z problemami. W najłagodniejszym przypadku to po prostu dupek, albo gość z zaburzeniami empatii, nie da się jednak wykluczyć, że to socjopata, który nie jest w stanie ułożyć sobie życia zgodnie z własnymi oczekiwaniami, bo życie (i ludzie) nie zamierzają tych oczekiwań spełniać.

Clowes bawi się tu stylistyką. Kolejne plansze kiwają się pomiędzy chłodnym realizmem, a cartoonem, tak samo jak kolejne sceny penetrują całą przestrzeń, jaką mamy pomiędzy komedią a tragedią. Sporo tu czarnego humoru, ale i dramatu, w który Wilson sam na własne życzenie brnie.

Życiorys Wilsona to komediodramat, jest tu w pigułce nieco o prawdzie życia. Trudno w pełni polubić naszego bohatera nawet jako postać komiczną, chyba właśnie dlatego, że nie ma ludzi idealnych, i także w nas znajdzie się coś z egoisty, który nie potrafi spojrzeć spoza swojej perspektywy.

I to jest właśnie myśl, z którą komiks mnie zostawił. Ile we mnie z Wilsona, jak się z tym czuję? I o ile historia Wilsona mnie nie porwała, to dla tej refleksji warto po ten komiks sięgnąć.


Zajrzyjcie także tutaj.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-04, 18:10   



"Amelia Łowicka - Too cute to be a sinner":



Cytat:
Rysowanie od dziecka było sposobem na oderwanie się od zbyt skomplikowanej rzeczywistości, formą wyrażania myśli i emocji. Inspiruje ją głównie ludzki umysł, ale też mitologia słowiańska, Biblia, stare zabawki oraz fotografie, a także twórczość takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Tony Sandoval czy zespół Pixies.

Z początku było tylko zwykłym, niewinnym hobby, ale po zdobyciu II miejsca w konkursie o prawach dziecka i grand prix w toruńskim PSZOK zaczęła myśleć nad powiązaniem rysunku z przyszłością.

"Chciałabym jedynie aby widzowie, oglądając prace, poczuli ich nastrój, zinterpretowali je, każdy na swój sposób. Aby doszukali się groteski i piękna we wszystkim co ich otacza."


Dziękujemy za wiadomość :-D

"Amelia Łowicka - Too cute to be a sinner"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-05, 06:53   



"Perwersyjny i prawie zabawny" - Mateusz Zelek omawia wydanie zbiorcze "Kliku":



Cytat:
Początkowo zamysł komiksu erotycznego z humorem sprawił, że byłem zaintrygowany. Im dalej przewracałem kartki, tym mój entuzjazm opadał. Myślałem, że dostaniemy tutaj dorosły humor, może w jakiejś kwestii dotykający dzisiejszego świata lub sfery seksualnej. W Kliku po prostu otrzymujemy zboczoną zawartość, która początkowo śmieszy, lecz później przyprawia nas jedynie o uśmiech politowania. Może się nie znam i ignoruję głębokie przesłanie. Uważam jednak, że takowe tutaj nie występuje.


"Klik"

Przypomnijmy sobie wcześniejsze artykuły, których autorami byli:

Łukasz Słoński, Sebastian Chosiński, Jarosław Drożdżewski i Paweł Deptuch
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-05, 11:42   



"Fistaszki zebrane: 1979 - 1980":



Cytat:
W dzisiejszym odcinku Skura opowiada o tym, jakiego cierpienia przysporzyła mu za sprawą "Fistaszków" ostatnia wizyta w toalecie. Co miłośnik Charlesa M. Schulza poradzi wydawnictwu Nasza Księgarnia? Jaki jest jego problem z Agatą Passent? Dlaczego przeszliśmy od ustępu do wstępu? Posłuchajcie.


"Fistaszki zebrane: 1979 - 1980"

:-D

Recenzja Izabeli Mikrut:

Cytat:
Potęgą "Fistaszków" jest komizm. Paski z gazet codziennych są zwykle czterokadrowe, te z weekendowych zajmują całą stronę. Każdy strip stanowi osobną zamkniętą historyjkę, możliwą do połączenia z innymi w cykl, ale też samodzielną. Co pewien czas autor rozwija jeden pomysł w kilku kolejnych paskach: nie bazuje wówczas na pojedynczym skojarzeniu, a dobudowuje osobne puenty, czym wzmacnia jeszcze efekt.


"Fistaszki zebrane: 1979 - 1980"
Opis, szczegółowe informacje i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-07, 06:08   



"Deadly Class (Szkoła Zabójców) - serial dobry, ale komiks doskonały" - opowiada Józek Śliwiński:



Cytat:
Ten komiks nie zna świętości. Bunt, narkotyki i nieokiełznana, młodzieńcza agresja. Agresja, która swą siłę czerpie wprost z podświadomego przekonania o własnej nieśmiertelności. Ten obraz uderza z mocą pneumatycznego młota!

Cytat:
Wes Craig wyciska z medium wszystkie soki. Jego narracja jest dynamiczna i bezkompromisowa. Choć lubi sięgnąć po jakąś nieco eksperymentalną sztuczkę, pokroju rozrysowania kilku faz ruchu w jednym kadrze, zawsze robi to tak, by nie straciła na tym płynność odbioru, a to prawdziwa sztuka.


"Deadly Class (Szkoła Zabójców) - serial dobry, ale komiks doskonały"
Czytaj wcześniej w tych miejscach.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-03-14, 06:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-07, 06:27   



"Era superbohatera – antyczna mitologia w komiksach DC i Marvela" - wypowiada się Marcin Waincetel:



Cytat:
Podobni do ludzi, a jednak bardzo od nich różni. Potężni, choć tragiczni. Nieśmiertelni. Starożytni bogowie i herosi istnieją także we współczesnych wyobrażeniach, o czym przekonać możemy się za sprawą sztuki komiksowej.


"Era superbohatera – antyczna mitologia w komiksach DC i Marvela"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-07, 12:35   



"Runu Rucki ciąg dalszy – recenzja komiksu "Wonder Woman: Godwatch" - zaprasza Mikołaj Mielczarek:



Cytat:
Greg Rucka to jak dla mnie obok Alexa Rossa jeden z najlepszych scenarzystów komiksowych obecnie. Autor ten ma niesamowitą wręcz umiejętność do kreowania postaci. Udowadnia to też i w tym komiksie. Każda persona tu przedstawiona ma swoje niezbędne miejsce, nawet jeśli wypowiada raptem dwa zdania. Za każdym z bohaterów stoi inna historia, która czeka na opowiedzenie. Geneza Diany w jego wykonaniu to czysty majstersztyk.


"Wonder Woman" #4: "Godwatch"
Cofamy się gdyż warto.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-07, 19:09   



"Uncanny X-Men: Powstanie i upadek imperium Shi’Ar" także w analizie Janusza Samborskiego:



Cytat:
Sądzę iż Powstanie i upadek... może być interesującą lekturą również dla czytelników słabiej zaznajomionych z częścią uniwersum Marvela skupiającą się na wątku mutantów. Wszakże na 300 stronach albumu mamy zawartą sporą dawkę rozrywkowej akcji oraz wciągającej intrygi politycznej. Mimo, iż historia rozpoczyna się od pościgu X-men za Wulkanem, w pewnym momencie zaczyna ona skupiać się mocno na walkach o władzę wewnątrz Imperium Shi’ar. Wątek ten wielokrotnie zaskakuje oraz świetnie zazębia się z wątkiem Wulkana, prowadząc do iście epickiego konfliktu.


"Uncanny X-Men: Powstanie i upadek imperium Shi’Ar"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek 



Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15140
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-08, 07:14   



"All-New Wolverine czyli X-23 z solowym tytułem" - przy klawiaturze Michał Żołyński:



Cytat:
Tom Taylor w komiksie All-New Wolverine: Cztery siostry wraca do podstaw komiksu z rosomakiem. Mamy tu akcje i rozwałkę. Jest też misja z eksperymentami w tle i od samego początku widać kto tu jest dobry, a kto zły. Nowa Wolverine to nie tylko żółto-niebieski kostium, to dziedzictwo z którym musi się zmierzyć Laura. Komiks nie jest przegadany, dialogi są sprawne i cały czas akcja jest pchana do przodu. Jest to zdecydowanie miła i lekka lektura. Nie zabrakło również gościnnych występów innych bohaterów. Pojawia się tu Dr. Strange oraz Wasp. Dobre jest to, że wpisują się w całą opowieść, a nie są wciśnięci na zasadzie dodania kogoś znanego.


"All-New Wolverine" #01: "Cztery siostry"
O tym tytule czytamy po raz czwarty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12