Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowe Zeszyty
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-20, 02:51   "Superman Action Comics": "Efekt Oza" po raz trzeci na forum - dzisiaj w nocy w artykule Janusza Samborskiego:Cytat:
Postać Oza może obecnie wydawać się kontrowersyjna dla zagorzałych fanów Człowieka ze Stali. Sam na początku przekręciłem oczami z zażenowania, wynikającego z decyzji scenarzysty, Dana Jurgensa, o tym kogo umieścił pod kapturem i enigmatycznym pseudonimem. Lecz pogrążając się w lekturze albumu, zacząłem stopniowo zmieniać swoje zdanie.


"Superman Action Comics": "Efekt Oza"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-20, 06:30   Adam Grochocki tak oto rzecze na temat "Uncanny X-Men: Powstanie i upadek imperium Shi’Ar":Cytat:
"Uncanny X-Men: Powstanie i Upadek Imperium Shi’ar" jest komiksem mocno akcentującym politykę kosmicznej rasy. Oprócz głównego wątku wielokrotnie jesteśmy świadkami politycznych intryg oraz walki o władzę i wpływy. Wątek ten rozwija się bardzo interesująco, pełno w nim niespodzianek i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Zdarzało mi się, że kompletnie zapominałem o podążających śladem Wulkana X-Menach i czekałem na kolejną odsłonę tej gry o tron.


"Uncanny X-Men: Powstanie i upadek imperium Shi’Ar"
Przedwczoraj także czytaliśmy o tej opowieści.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-20, 08:09   "ONZ nazwała je "jedną z najbardziej nieprzeniknionych zagadek archeologii". Rysunki z Nazca - kto miał je oglądać i czytać?":Cytat:
Na te rysunki, obejmujące obszar ponad 450 km2 peruwiańskiego płaskowyżu Nazca, składa się przeszło tysiąc deseni złożonych z linii prostych, figur geometrycznych oraz wyobrażeń roślin i zwierząt.

Cytat:
Ale co oznaczają te linie? To pytanie pozostawało zagadką od czasu odkrycia rysunków w latach 20. XX w. Pragnąc jakoś wyjaśnić ich istnienie, archeolodzy i miłośnicy UFO wysnuli szeroką gamę teorii – od rytualnych przejść po znaki nawigacyjne.


"ONZ nazwała je "jedną z najbardziej nieprzeniknionych zagadek archeologii". Rysunki z Nazca - kto miał je oglądać i czytać?"
Artykuł w "Wikipedii"
Materiał w "Innemedium.pl"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-21, 13:53   "Kolorowe Zeszyty" #2479 - "Trans-Atlantyk" 421:Cytat:
W DC Comics rok 2019 będzie należał do złoczyńców.

Cytat:
Nic konkretnego DC jeszcze nie zapowiedziało, ale według BleedingCool tropy są porozrzucane tu i ówdzie.

Cytat:
No i wszystko jasne - zapowiadane przez Toma Taylora "Dceased" będzie sześcioczęściową mini-serią o epickim rozmachu.

Cytat:
Czyżby Dom Pomysłów szykował się do relaunchu "Gwiezdnych Wojen"? Wiele na to wskazuje.

Cytat:
Kolejna wspólna przygoda Mrocznego Rycerza i Najszybszego Żyjącego Człowieka po "Przypince" została zapowiedziana.

Cytat:
Peter Parker wraca do czerni - w pewien sposób.


"Kolorowe Zeszyty" #2479 - "Trans-Atlantyk" 421
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-22, 06:08   Szykuje się ważne i interesujące wydarzenie - serdecznie rekomenduję:

"Historia Polski według komiksu":Cytat:
Historia opowiedziana w nietypowy sposób, bo poprzez komiks, jako temat wystawy w Galerii Artus. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do młodzieży. Jej celem jest nie tylko edukacja (fakty, daty), ale również w możliwie atrakcyjny sposób zaprezentować niezwykłe dzieje państwa polskiego.


:-D

"Historia Polski według komiksu"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-03-29, 12:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-22, 07:33   "Jak już kiedyś pisałem - obcowanie z klasyką bywa szorstkie, a czasem trudne." To właśnie na temat pierwszego tomu "Daredevila (Franka Millera)" pisze tym razem Przemek Pawełek:Cytat:
Daredevil Franka Millera to jest własnie taka pozycja, która potrafi zmęczyć. Ale którą warto. Bo jest WAŻNA.

Śmiałek, zanim zajął się nim Frank, należał do drugiej albo i trzeciej ligi marvelowskich dziwaków. Prawnik za dnia, Ślepa Sprawiedliwość w czerwonym kostiumie w nocy, niewidomy superheros o wyostrzonych zmysłach.

No i przyszedł Miller, zaczął najpierw ten komiks rysować, po czym powierzono mu scenariusze, i wziął ten Miller i ostatecznie zdefiniował Daredevila. Po swojemu. Mrocznie, kryminalnie, noirowo.

Pierwszy tom cyklu to zeszyty w większości pisane przez kogo innego i całościowo są to bzdurki straszliwe, gdzie bohaterowie za dużo pierniczą, a trzecioosobowa narracja informuje nas zwykle o tym, co i tak widzimy.

Są tu jednak dwa zeszyty do scenariuszy Franka, gdzie też tej narracji jest sporo, ale bardziej stara się ona budować słowami dodatkowy klimat, niż informować o oczywistym.

Całość jednak, co istotne, rysował Frank, i są tu zaczątki jego stylu, widać tu zapowiedź późniejszej krechy, jest dynamiczne kadrowanie, jest zabawa sekwencyjnością akrobatycznych ruchów Śmiałka. Retro, ale jest na co popatrzeć.

Nie ma się jednak co oszukiwać, ten komiks się ostro zestarzał, ale warto, jeśli:

1) jest się fanem Daredevila, i chce się poznać ostateczne narodziny jego charakterystyki (które w zasadzie nastąpią w kolejnych tomach)

2) jest się fanem Franka, i chce się poznać pierwszy ważny rozdział jego kariery, rozdział, który otworzył mu drzwi do komiksowego gwiazdorstwa

3) jest się fanem historii amerykańskiego mainstreamu, bo combo DD + miller to jest ważny epizod, który warto znać.

W przeciwnych przypadkach nie polecam szczególnie, pokolenie marvelowskich kolekcji i NOW! może się tu wynudzić.

Daredevil - Wizjonerzy: Frank Miller, tom 1
Scenariusz: Roger McKenzie, David Michelinie, Frank Miller
Rysunek: Frank Miller
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo Egmont
69,99PLN za 176 stron.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-22, 08:33   1. I od razu druga dzisiejszego poranka recenzja części pierwszej "Daredevila (Franka Millera)". Autorem tej jest Marek Adamkiewicz:Cytat:
Jak prezentują się opowieści wchodzące w skład pierwszego tomu "Daredevila"? Mimo pewnej archaiczności niektórych zaprezentowanych w nich rozwiązań (choćby dopowiadający oczywistości narrator), są całkiem niezłe.

Cytat:
Poszczególne historie to po prostu dość zajmujące opowiastki, które niespecjalnie wychodzą poza ówczesny standard, prowadząc bohatera raczej prostą drogą przez kolejne zagrożenia. Czyli co, ramotka? Trochę tak, ale autentycznie sympatyczna.


"Daredevil (Frank Miller)" #1

2. Również Marek Adamkiewicz - z tekstem dotyczącym także już u nas znanego tytułu "Extraordinary X-Men" #1: "Przystań X":Cytat:
Wszelkie restarty mają zazwyczaj te same założenia i chodzi w nich o odświeżenie postaci lub, jak w tym przypadku, całych drużyn. Najczęściej w tych momentach następuje też powrót do najbardziej znanych motywów towarzyszących konkretnemu tytułowi. Nie inaczej jest w tym przypadku, oto bowiem homo superior po raz kolejny muszą mierzyć się z nietolerancją i nienawiścią całego świata. Lemire'owi trzeba uczciwie przyznać, że starał się, żeby motyw nie sprawiał wrażenie aż tak odgrzewanego, jaki w istocie jest.


"Extraordinary X-Men" #1: "Przystań X"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-22, 09:56   

"Nie do wiary, że to nie ludzie. Ukraińska artystka niesamowicie maluje lalki. Zobacz zdjęcia!":Cytat:
Od lat dyskutuje się o tym, że lalki budują wizerunek idealnej kobiety, choć jest on całkowicie nierealistyczny. W tym kontekście ciekawostką są prace ukraińskiej artystki. Olga Kamenetskaya zajmuje się modyfikowaniem lalek - zmywa z nich makijaż i maluje ich twarze od nowa, w niezwykle realistyczny sposób. Patrząc na zdjęcia jej prac, na pierwszy rzut oka można się pomylić i uznać, że to nie lalki, ale prawdziwi ludzie. Zobacz sam!


"Nie do wiary, że to nie ludzie. Ukraińska artystka niesamowicie maluje lalki. Zobacz zdjęcia!"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-23, 07:13   Na początek dzisiejszej przygody z komiksami proponuję taki oto materiał wczoraj nadesłany przez jego autora czyli Andrzeja Kłopotowskiego - dziękujemy :-D

"Kącik z komiksami. Odcinek 7:Cytat:
No to jedziemy z tym koksem. To znaczy z ko-mi-ksem. Po raz siódmy na łamach "Made in Świętokrzyskie". Co dziś proponujemy? Coś o alkoholikach, faszystach, rewolwerowcach, naukowcach i... milicjantach. Zapowiada się dobrze? No to zapraszam do lektury.


Dzisiaj "Pijak", "Berlin" #3: "Miasto światła”, "100 naboi" #4, "Royal City" #1: "Krewni", "Łasuch" #2, "Trzy duchy Tesli"#2: "Spisek prawdziwych ludzi" oraz "Biały Lama".

"Kącik z komiksami. Odcinek 7

Za wyjątkiem jednego wszystkie te tytuły gościły już na forum - po wizycie u fryzjera poszukam o nich informacji ;)

"Pijak" tutaj i tutaj, "Berlin" #3: "Miasto światła", "Royal City" #1: "Krewni", "Łasuch" #2, "Trzy duchy Tesli" #2: "Spisek prawdziwych ludzi", "Biały Lama" - pradawny artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-24, 05:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-23, 11:49   "Diabelsko dobry komiks" - to tytuł napisanego przez "Kajtii" omówienia tomu pierwszego... "Daredevila (Franka Millera)" :mrgreen: :Cytat:
Z dziennikarskiego obowiązku muszę zacząć ten akapit od pewnej przestrogi dla niewtajemniczonych. Nie dajcie się zmylić określeniu tego wydania jako "TOM 1". Nie jest to początek przygód Daredevila, a początek ogromnej kariery Franka Millera. Nie ujmuje to przyjemności z czytania, ale nowi mogą odczuć pewne zagubienie przy początku lektury. Muszę też zaznaczyć, że za sam scenariusz odpowiadają tutaj dwie osoby.


Cytat:
Historia opowiada o wendecie bezwzględnego bohatera i równie bezwzględna powinna być atmosfera. W połączeniu z rysunkiem potrafi przytłoczyć czytelnika i spowodować, że zanurzy się całym sobą w...

...poznawanej historii!


"Daredevil (Frank Miller)" #1
Nie zdziwicie się chyba jak podam, że wczoraj też czytaliśmy o tym tytule ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-23, 17:18   "Ujgurzy: Drugi, zapomniany Tybet" - reportaż:Cytat:
Położenie Ujgurów, muzułmańskiego ludu z obfitującego w surowce naturalne zachodniego krańca Chin, przypomina los Tybetańczyków. Z powodu napływu Chińczyków Han stają się obcymi na własnej ziemi. Jedni widzą w tych procesach szansę na lepsze życie, inni jednak protestują, nawet za cenę śmierci, przeciwko niszczeniu ich kultury.


"Ujgurzy: Drugi, zapomniany Tybet" - reportaż
Ujgurzy
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-23, 18:53   Następne dwa artykuły od Pani Sary Glanc - jasne, że się cieszymy :-D :

1. "Sprzątanie bywa naprawdę niebezpieczne" - "Dozorca: Nie wszystko złoto":Cytat:
Dozorczyni przez duże "D" bowiem mamy tu do czynienia ze starożytnym zakonem, który dba o porządek we wszelkim tego słowa znaczeniu - od sprzątania ulic ze śmieci, po likwidację zagrażających mieszkańcom krwiożerczych istot. Do tego wszystkiego dodajmy Dota - typowego bohatera z przypadku, który okaże się idealnym kandydatem na nowego Dozorcę i otrzymamy dość ciekawą historię będącą mieszaniną urban fantasy z przygodą.


"Dozorca: Nie wszytko złoto"
Zebrane razem wcześniejsze omówienia

2. "Kłótnia przyjaciół i gigantyczne potwory w tle" - "Giants":Cytat:
Przyznam szczerze, że choć sama historia nie stanowi czegoś oryginalnego, to śledziłam losy Gogiego i Zeda z prawdziwą przyjemnością. Fabuła była prosta, ale porywającą, bohaterowie - w szczególności Gogi i jego późniejsi towarzysze - od razu wzbudzili moją sympatię, a walki gigantów w tle stanowiły dodatkowy atut tego tytułu. Widać, iż autorzy z prawdziwą przyjemnością bawili się klasycznymi już schematami przy snuciu własnej historii o przyjaźni, walce i tym, że to nie potwory bywają największym zagrożeniem, lecz inni ludzie.


"Giants"
A w tym przypadku zamieszczałem na bieżąco - chyba.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-24, 05:23   "Conan barbarzyńca" #31: "Gdy ożywa bóg":Cytat:
Powtórzę to kolejny raz - John Buscema wielkim artystą był. Kiedyś czytałem tylko Punisher Puerto Dulce jego autorstwa i wtedy jeszcze nie doceniałem jego wielkości. Ale teraz po 30 tomach Conana jestem o wiele mądrzejszy.

Cytat:
W całym tomie jest mniej humoru i zgryźliwości niż ostatnio. Ale nie doskwiera mi to bardzo, gdyż fabuła kolejnych opowiadań dostarcza dużo emocji i satysfakcji. Człowiek chłonie kolejne przygody i przyswaja jak ciężki jest los barbarzyńcy.

Cytat:
Na końcu tomu oprócz okładek, powracają przypisy. Tym razem jest to historia powstania, przeróbek, redakcji i wydań opowiadania "Czarny Przybysz/Skarb Tranicosa".


"Conan barbarzyńca" #31: "Gdy ożywa bóg"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-24, 09:17   "Koszmary i demony" tak swój materiał o dwóch częściach "Outcasta. Opętania" zatytułowała Agnieszka Michalska:Cytat:
Otacza go ciemność to swoiste wprowadzenie historii głównego bohatera. Na tym etapie otrzymujemy wiele pytań i praktycznie żadnych odpowiedzi. Tajemnica skrywana przez demony dotycząca naszego protagonisty niezwykle intryguje zarówno samego czytelnika, jak i Kyle'a. Robert Kirkman po raz kolejny zaskakuje i daje dużo do myślenia specyficznym i mocno surowym klimatem.

Cytat:
W Bezkresnych, nieprzebytych zgliszczach odsłaniane zostają kolejne karty głównego bohatera. Dostajemy kilka interesujących tropów odnośnie celu, do jakiego mogą dążyć demony. Godnym pochwały okazał się pomysł wprowadzenia pewnego wątku, ludzie opętani przez piekielne byty nie tylko ze sobą rozmawiają, ale zdają się dzielić jakąś wspólną tajemnicę.


"Outcast: Opętanie" #2 - "Bezkresne, nieprzebyte zgliszcza"/"Outcast: Opętanie" #1: "Otacza go ciemność"

Poszukajmy dotychczasowych publikacji:
Te, które były o tomie drugim, te, które były o tomie pierwszym
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15500
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-24, 09:56   Po raz trzeci (a jest dopiero rano ;) ) dzisiejszego dnia na temat "Alita: Battle Angel":"Alita: Battle Angel"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14