Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paradoks
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-27, 13:33   

Nie ma żartów - kolejne trzy omówienia z tego sympatycznego serwisu :-D :

1. "Asteriks: Tajemnica magicznego wywaru" - wypowiada się Marcin Andrys:Cytat:
Nie można tu mówić rzecz jasna o klasycznym komiksie, gdyż niniejszy album stanowi kompilację tekstu i pełnostronicowych ilustracji. Nie wszystkie kluczowe momenty zawarte w opowiadaniu znalazły swoje odzwierciedlenie w rysunkach. Niemniej Fabrice Tarrin poprawnie wywiązał się ze swojego zadania, nawiązał do najlepszych dokonań Alberta Uderzo, a jednocześnie postarał się zachować odpowiednią dynamikę, by ilustracje wzmacniały literacki przekaz. Nie zmienia to jednak faktu, że aby w pełni delektować się niniejszą opowieścią, należy wybrać się do kina i obejrzeć jej pierwowzór.


"Asteriks: Tajemnica magicznego wywaru"
Recenzja Michała Lipki

2. "Extraordinary X-Men" #1: "Przystań X" - recenzuje Marcin Andrys:Cytat:
Lemire słynie z autorskich, mocno awangardowych pomysłów, więc jego nietuzinkowy talent na potrzeby x-grupy może okazać się zwykłym marnowaniem czasu. Gdyby mógł zbudować całkowicie nową jakość spod znaku mutantów, możliwe że odniósłby sukces. Niestety po lekturze Przystani X łatwo dostrzec, że autor Łasucha raczej podzieli los Eda Brubakera, odnajdującego się w każdej konwencji poza przygodami mutantów.


"Extraordinary X-Men" #1: "Przystań X"
Tekst "WKP"

3. "Royal City" #1: "Krewni" - omawia "Motyl":Cytat:
Wprowadzenie do losów Pike’ów ma wszelkie zadatki na hit. Lemire skrupulatnie kreśli rodzinne animozje, ściśle łącząc je z niewielkim miasteczkiem, z którego jedni pragną się wyrwać, drudzy przekreślają swoje kariery, próbując odmienić wizerunek upadającej mieściny. Inni zaś szukają tu natchnienia albo tajemnic. Autor sprytnie lawiruje między realizmem a zwidami, podkreślając niesamowitość tej z pozoru prostej, acz melancholijnej opowieści.


"Royal City" #1: "Krewni"
A o tym tytule już coś niecoś było.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-21, 06:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-28, 06:03   

Ciekawe zestawienie od redakcji "Paradoksu" - wyrazy uznania :-D :Cytat:
Minione dwanaście miesięcy obfitowało w wiele interesujących premier, nowych wydawnictw, a także testów kolejnych kolekcji. Innymi słowy, polski rynek komiksowy zaczyna powoli cierpieć na kłopot bogactwa. Z tej niezmiernie szerokiej oferty wydawnictw postanowiliśmy wybrać tytuły, które wywarły na nas największe wrażenie. Przeciętny czytelnik komiksów w Polsce nie może narzekać na brak wyboru, bo na rynek docierają tytuły z najróżniejszych zakątków globu. Oto nasze top 15 za 2018 r.


"Komiksowe podsumowanie 2018 roku"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-29, 10:47   

"MAD" #4: "W którym straszy" - drugi dziś tekst Pawła Ciołkiewicza:Cytat:
Łatwo tropić fabularne niekonsekwencje, piętnować absurdalne rozwiązania i wyszydzać mało wiarygodne, jednowymiarowe postacie. Znacznie trudniej jednak zrobić to w sposób interesujący. A uczynić z tego rzez jeszcze zabawną, to już misja nie do wykonania. W każdym razie dla autorów MADa, którzy nawet nie silą się na oryginalność. W albumie nie ma nic, czego wcześniej nie widzielibyśmy w różnego rodzaju filmowych parodiach. Co gorsza, tutaj wszystko to jest nie tylko wtórne, ale też mało czytelne.


:-?

"MAD" #4: "W którym straszy"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-02, 09:22   

"Saga o Potworze z Bagien" #3 u Przemysława Mazura:Cytat:
Trudna do podrobienia/osiągnięcia nastrojowość, autentyczna uroda języka, oszałamiające wręcz koncepty oraz osobowości o rozległej, przekonująco rozwijanej gamie emocji - o Potworze z Bagien w wykonaniu Alana Moore'a i jego zespołu można byłoby rozpisywać się jeszcze długo i namiętnie. Wszak w tym przypadku mamy do czynienia z perłą nie tylko konwencji, ale całego gatunku.


"Saga o Potworze z Bagien" #3
Pierwsze dwie wypowiedzi
O części drugiej czytaliśmy ostatnio wczoraj a o części pierwszej 1 sierpnia.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-24, 14:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-06, 14:31   

Ale fajna dzisiaj paczuszka od redakcji "Paradoksu" Wy

1. "Corto Maltese" #9: "Młodość" - pisze Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Nie znajdziemy tu żadnych narracyjnych zawiłości ani baśniowego klimatu, do którego Hugo Pratt zdążył już swoich czytelników przyzwyczaić. Opowieść osadzona jest bowiem w trudnych wojennych realiach. Nie wnosi ona również wiele do naszej wiedzy o bohaterach. To, że Rasputin to trudny do okiełznania żywioł wiemy przecież od dawna.


"Corto Maltese" #9: "Młodość"

2. "Amazing Spider-Man. Globalna sieć" #1: "Wrogie przejęcie" - recenzuje Marcin Andrys:


Cytat:
Model strażnika świata, mimo że ambitny i zwiastujący nieustanną akcję, nie spełnia się w przypadku Spider-Mana. Ilość postaci zaangażowanych w ten projekt wprowadza chaos i powierzchowne rozwiązania. Slott z jednej strony flirtuje ze starym ładem – wciąż mamy archaiczny wątek z ciocią May, z drugiej strony rzuca Parkera w kierunku dotychczas mało eksploatowanym.


"Amazing Spider-Man. Globalna sieć" #1: "Wrogie przejęcie"
Patrz również z samego rana

3. "Deadpool - Najlepszy komiks świata" #1: "Nuworysz z nawijką" - omawia Piotr Żniwiarz:Cytat:
Nowe rozdanie przygód Deadpoola razi absurdem i kuriozalnością. Deadpool niezmiennie pozostaje niekwestionowaną gwiazdą tego przedsięwzięcia, ale cała zgraja podobnych mu wykolejeńców, próbujących naśladować swojego szefa nie wypada przekonująco. W myśl maksymy: "co za dużo to niezdrowo" zatrzęsienie facetów w czerwonym wdzianku nie wpływa na jakość historii.


"Deadpool - Najlepszy komiks świata" #1: "Nuworysz z nawijką"

- a tutaj "wywiad z "Najemnikiem":

Cytat:
Cieszę się, że znalazłeś dla nas chwilę. Opowiedz nam na początek, jak to jest być Avengersem.

Cytat:
Spoko. I tak nikt Was nie czyta.


:mrgreen:

"Wywiad z Deadpoolem"

4. "Odyseja Lanfeusta" #1 - wypowiada się Marcin Andrys:Cytat:
Christophe Arleston wzorem swojej pierwszej przygody w świecie Troy zdaje się na typowe zasady, którymi rządzą się opowieści spod znaku magii i miecza. Czytelnik szybko odnajduje się w nowych realiach tego bogatego świata, towarzysząc bohaterom w nieustających i niebezpiecznych przygodach. Można po cichu rzec, że autor powiela niektóre dotychczasowe pomysły, ale stara się je odświeżyć, zwiększyć skalę zagrożenia, a jednocześnie kobiecym charakterom nadać istotniejszą rolę.


"Odyseja Lanfeusta" #1

5. "Chłopaki" #10: "Rzeźnik, piekarz, żołnierz, szpieg" - przemyśleniami dzieli się Marcin Waincetel:Cytat:
"Rzeźnik, piekarz, żołnierz, szpieg" to niezwykły zapis przemiany Rzeźnika, który z krnąbrnego dzieciaka zamienił się w kochające mężczyznę, a następnie potwora pragnącego zemsty. Choć wiadomo, że nie jest on do końca zły – przynajmniej dobrze jest w to wierzyć. Opowieść naprawdę wzruszająca, która jest też ciekawa pod względem formalnym, gdyż wszystkie wydarzenia przedstawione są w formie retrospekcji.


"Chłopaki" #10: "Rzeźnik, piekarz, żołnierz, szpieg"
Artykuł Przemka Pawełka

6. "Hilda i Ukryjcy" - do lektury zaprasza Ewelina Sikora:Cytat:
W książkowej odsłonie Luke Pearson wraz ze Stephenem Daviesem łączą siły, by pokazać przygody małej Hildy i jej przyjaciół w takim ujęciu, którego nie będziemy mogli zobaczyć w komiksach czy w serialu. Jednocześnie dają szansę na poznanie bohaterki tym, którzy raczej stronią od komiksów lub po prostu nie mają Netflixa (cóż, w naszej rodzimej TV nie szybko raczej zawita).

Panowie stworzyli naprawdę przepiękną wizualnie i bardzo mądrą opowieść. Co istotne, podczas czytania czuć pewnego rodzaju ciepło płynące z tego tytułu.


"Hilda i ukryjcy"
Tekst Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-11, 05:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-08, 00:51   

Zgodnie z zapowiedzią od razu drugie omówienie "Supermana Action Comics": "Efektu Oza" - recenzuje Damian Maksymowicz:Cytat:
Fabuła komiksu jest prosta, żeby nie powiedzieć prostacka. Tajemniczy Pan Oz wyjawia Supermanowi swoją tożsamość i podejmuje kroki, by udowodnić naszemu herosowi, że ludzie są źli i Ziemia nie zasługuje na jego obecność, ani tym bardziej na pomoc. Kapitan Oczywistość w natarciu... Niezadowolenie potęguje u mnie decyzja DC o wyciągnięciu z annałów mitologii Supermana postaci skrywającej się pod pseudonimem Oz. W następnym akapicie będą spoilery. Z pełną premedytacją chcę zniechęcić do sięgnięcia po komiks tych, którzy wciąż jeszcze się wahają.


"Superman Action Comics": "Efekt Oza"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-09, 13:16   1. "Dziś obchodzimy 100 lat polskiego komiksu!" - z tej okazji redakcja "Paradoksu" nadesłała - dziękujemy takie oto informacje:Cytat:
100 lat polskiego komiksu!!! 9 lutego 1919 roku w lwowskim tygodniku satyrycznym "Szczutek" (numer 6 z 1919 roku) swój debiut "zaliczył" szalony Grześ, tytułowy bohater opowieści obrazkowej zatytułowanej "Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia - powieść współczesna" autorstwa cenionego karykaturzysty Kamila Mackiewicza. I chociaż pełne zwrotów akcji perypetie Grzesia zmagającego się z wrogami odradzającej się Rzeczypospolitej nie były pierwszą tego typu produkcją prezentowaną w polskojęzycznej prasie, to jednak okoliczność ich pierwodruku już po ukształtowaniu centralnych ośrodków decyzyjnych restaurowanej państwowości sprawiła, że w rodzimym piśmiennictwie komiksowym zwykło się uznawać za pierwszą tego typu realizację właśnie ów utwór. W 2014 roku "Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia - powieść współczesna" doczekało się albumowego wznowienia jako drugi tom serii "Dawny komiks polski".

Podsumowując, sto lat to za mało! Prosimy o więcej!


"Dziś obchodzimy 100 lat polskiego komiksu!"

Recenzja "Dawny komiks polski" tom 2: "Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny":"Dawny komiks polski" tom 2: "Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny"
Plus napisany przez Tomasza Nowaka artykuł z "Gildii komiksu"

Recenzje zatytułowanego "Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody" pierwszego tomu cyklu:"Dawny komiks polski" tom 1: "Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody" - recenzja druga
"Dawny komiks polski" tom 1: "Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody" - recenzja pierwsza
Plus napisany przez Tomasza Nowaka artykuł z "Gildii komiksu"

2. "Studio tańca" #2 - omawia Marcin Waincetel:Cytat:
Niby jest to historia o baletnicach, w dodatku młodziutkich, jeszcze niedoświadczonych, aczkolwiek nad wyraz ambitnych. Ale tak naprawdę "Studio tańca" to opowieść o takich małych, codziennych wzruszeniach, podejmowaniu wyzwań, szukaniu siebie. Pasjach, które kształtują nasze życie!


"Studio tańca" #2
To co było dotychczas o obydwóch odsłonach cyklu

3. "Kaczogród. Carl Barks" #3: "Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955" - również Marcin Waicetel:Cytat:
Wartość albumu przejawia się jednak nie tylko w sile sentymentu, ale przede wszystkim w tym, że są to historie niezwyczajnie wręcz inspirujące, fabularnie zmyślne, wykonanie kunsztownie… ach! Prawdziwe cudeńko!


"Kaczogród. Carl Barks" #3: "Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955"
Artykuł Michała Lipki

Zaraz poszukam informacji o poprzednich częściach :)

O! Już znalazłem

:P
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-24, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-09, 19:39   

Dopiero co otrzymany następny artykuł!:

"Bernard Prince" księga 2:Cytat:
Bernard jako wytrawny "człowiek morza" nie traci nadmiernie czasu i raz za razem wplątuje się (bądź jest on wplątywany) w coraz to nowe chryje. Tych zaś w "księdze drugiej" zaiste nie brakuje.

Cytat:
Wszystkie te realizacje charakteryzuje z miejsca dostrzegalna fabularna werwa i dosycenie treścią.

Cytat:
Nie marnowano żadnej szansy, by olśnić czytelnika i tym samym zwiększyć popularność danej postaci.

Cytat:
Nie ma tu zatem mowy o dłużyznach, bolączce współczesnej branży komiksowej, a rozwój akcji następuje w tempie wręcz ekspresowym.

Cytat:
O pogłębienie tego poczucia zadbał także rysownik cyklu, który ujmując rzecz kolokwialnie, nie oszczędzał się.


"Bernard Prince" księga 2

Hurra! :-D

Przypomnijmy sobie księgę pierwszą
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-10, 17:33   

Dzisiaj także coś ciekawego :-D

Jarosław Drożdżewski recenzuje "Akt" #20:Cytat:
Jeśli przy dziewiętnastym numerze Aktu można było mówić, że jego gwiazdą był niemiecki artysta Mawil, tak w przypadku najnowszego – dwudziestego – za taką można uznać Szarlotę Pawel. Grudniowy numer pisma to swoisty hołd oddany tej kultowej w polskim środowisku komiksowym i zmarłej niedawno autorce. Jeśli więc jesteście fanami Jonka, Jonki i Kleksa to kupujcie Akt w ciemno.

Cytat:
Dwudziesty numer pisma zdominowany został przez Szarlotę Pawel, natomiast nie jest to oczywiście jedyny element tego numeru. Drugim punktem, który powinien zainteresować czytelników, i który naprawdę dobrze wygląda to lista najlepszych wydanych przez TM-Semic komiksów z Pajęczakiem w roli głównej.


"Akt" #20

Brawo Wy! :-D

Szarolta Pawel
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-13, 06:38   

W dniu dzisiejszym na fajne jego powitanie taki oto artykuł od redakcji "Paradoksu", który nadesłał jego autor czyli Marcin Andrys:

"Lady S" #8: "Racja stanu":Cytat:
Kolejny pomysł nie zaskoczył, a wręcz przeciwnie trochę obnażył słabość serii. Bo ile razy można wychodzi z opresji w podobny sposób, ile razy może się do nas uśmiechać szczęście? Zbyt kurczowe trzymanie się tożsamych schematu spowodowało, że scenarzyście powinęła się noga.


"Lady S" #8: "Racja stanu"

Dziękujemy :-D

Pierwsza recenzja + dodatkowe informacje
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-14, 11:43   

Następne dwa prezenty od redakcji "Paradoksu" - radujemy się bardzo oczywiście :-D

1. "Flash" #5: "Negatywny" - analizuje Przemysław Mazur:Cytat:
Mimo że tym razem Joshua Williamson zaprezentował nieco mniej angażującą potencjalnego czytelnika opowieść, niż miało to miejsce w przypadku buzującego komasacją emocji poprzedniego albumu, to jednak również tym razem zadbał on o komfort rozrywki dla ewentualnego czytelnika powierzonej mu serii. Stąd jak zwykle dzieje się sporo i w szybkim tempie, co biorąc pod uwagę naturę tytułowego protagonisty, ani trochę nie zaskakuje.


"Flash" #5: "Negatywny"
Trzy dotychczasowe recenzje

2. Oraz artykuł pradawny ale o tytule, który i tytułem i treścią wpisuje się w dzisiejsze święto. "Will You Be My Valentine?" - Marcin Andrys tak kilka lat temu pisał o "Spider-Man: Blue":Cytat:
Ilekroć wracam do śmierci Gwen Stacy, to jestem pełen uznania dla włodarzy Marvela, którzy podjęli ryzyko i nie oszczędzili swojemu najpopularniejszemu bohaterowi dodatkowej traumy. Bowiem nawet śmierć wujka Bena, która stała się katalizatorem narodzin Spider-Mana, nie odcisnęła na nim takiego piętna jak utracona, kiełkująca miłość. Nigdy nie wiadomo jak dalej potoczyłyby się losy tej pary, gdyby Gwen nie zginęła.


"Spider-Man: Blue"
A tak o naszym wydaniu tego tytułu pisali inni.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-15, 12:30   

"Wydział 7" #2: "Larinae" - przedstawia Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Znów jedynie można się zasmucić, że tak krótko to wszystko trwa, bo chciałoby się więcej. Podczas gdy pierwszy zeszyt był wprowadzaniem, tak drugi jest już pełnoprawną i pełnokrwistą opowieścią. I choć z początku dość sceptycznie podchodziłem do tego, co mówili autorzy w Łodzi, że będzie to trochę takie polskie Archiwum X, to "Larinae" rozwiewa moje wątpliwości na ten temat. Rzeczywiście scenarzyście udało się stworzyć taką atmosferę, jaka towarzyszyła mi podczas oglądania serialu z Gillian Anderson.


"Wydział 7" #2: "Larinae"

Brawo "Paradoks" :-D
Artykuł "Mamonia" o dwóch częściach i odnośnik do pierwszej recenzji pierwszego tomu
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-23, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-16, 13:27   

A co w dniu dzisiejszym? A to:

"Saga orków” #2: "Shakara" - pisze Marcin Andrys:Cytat:
Drugi tom Sagi orków to czysta akcja, która nie posuwa głównego wątku do przodu, ale pozwala cieszyć się relacjami na linii ostra broń orków, ścięte głowy ich przeciwników. Czasami robi się groźnie, ale na ogół wszystko utrzymane jest w żartobliwym tonie. Tytuł ten skierowany jest do miłośników nieco prześmiewczej konwencji, którzy lubią rozwleczone przygody mające na pierwszym miejscu pokazać arsenał możliwości postaci.


"Saga orków” #2: "Shakara"

- zaległy artykuł o tomie pierwszym napisany przez tego samego recenzenta:Cytat:
Saga Orków stara się w dużej mierze bazować na humorze przeplatanym krwawą sieczką, relacjach między braćmi i przypadkowymi starciami z gnomami. Konfrontacje są dynamiczne, a galeria szczerzących zęby maszkar wypada przekonująco. To taki niewielki flirt opowieści w kierunku horroru, który kończy się jednak nazbyt szybko. Aspekt komediowy jest tu bowiem dominujący, ale najwyraźniej potrzebuje jeszcze czasu na rozkręcenie.


"Saga orków" #1: "Dwaj bracia
Poprzednie dwa omówienia

Fajno - co nie? :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-17, 02:17   

Marcin Andrys podrzucił kolejny artykuł :

"Morderstwo w Technikolorze" - recenzja komiksu "Halloween Blues" (komiks ten od jutra będzie ponownie w sprzedaży):Cytat:
Duet twórców Mythic-Kas stworzył dzieło, od którego trudno oderwać wzrok. Dzieje się tak dzięki sprytnie poprowadzonej fabule - każdy z albumów przedstawia oddzielną zagadkę kryminalną rozwiązywaną przez Hilla, a historię w jedną całość splata owiane mgiełką tajemnicy zabójstwo atrakcyjnej aktorki.

Cytat:
Zagadkom towarzyszą specyficzne relacje między inspektorem a jego zmarłą małżonką, pełne słownych potyczek, ironicznych docinek czy wyszukanego humoru. Zjawa zawsze znajdzie odpowiedni komentarz do poczynań byłego męża, o którego wciąż jest zazdrosna.


"Halloween Blues"

A tak pisali inni:

- Mirosław Skrzydło:

Cytat:
Oprócz całej masy intrygujących, choć czasem zbyt przewidywalnych zagadek kryminalnych, Mythic serwuje nam miłość niemożliwą, swoisty poza cielesny romans bystrego detektywa z jego zmarłą ukochaną żoną. Fragmenty, w których Forest rozmawia z Daną aż kipią od ironii oraz czarnego humoru. Dodają one kolorytu mrocznym opowieściom belgijskiego twórcy i są stałym motywem przewijającym się w całym albumie.


"Halloween Blues"

- Jakub Koisz:

Cytat:
Mythic, scenarzysta "Halloween Blues", doskonale rozumie, czym charakteryzowały się kobiety kina lat 50. Również sprawy prowadzone przez Hilla są odniesieniem do "perełek" gatunku detektywistycznego, jednak nie są to bezmyślne kalki, ale raczej subtelne inspiracje. Rażą momentami stereotypy, bo kadry aż kipią od piersiastych dam oraz facetów ze szczękami Clarka Gable’a. Klientki Forestera są mu niezwykle wdzięczne, mają powód oczywiście, ale zakończenie każdego komiksu przywołuje na myśl Jamesa Bonda, który "konsumuje" znajomość z pięknością na jachcie, w hotelu, na stogu siana...


"Halloween Blues"

i Konrad Wągrowski:

Cytat:
Dziwny związek jest ogromną zaletą komiksu. Forester i Dana wciąż dyskutują nie tylko o swojej sytuacji, ale także o obecnie prowadzonych sprawach i są to perełki dialogów, przesycone sarkazmem i czarnym humorem. Co więcej - Dana jest zazdrosna o kobiety z krwi i kości, które zatrudniają Forestera jako detektywa.

Cytat:
Relacje detektywa z duchem są głównym motywem humorystycznym komiksu, ale stanowią przy okazji całkiem ładną, wzruszającą historię miłosną.


"Halloween Blues"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-17, 03:02   

I drugi dzisiaj artykuł Marcina Andrysa - o "Porzuconym" - piątym tomie "Hrabstwa Harrow":Cytat:
Autor Szóstego rewolweru konsekwentnie rozbudowuje mitologię hrabstwa Harrow. Tym razem sięga do sedna rodziny i przybliża osobę Malachiasza. Opowieść przybiera formę podania, toteż za jej oprawę graficzną odpowiada Jenn Manley Lee, której rysunki udanie łączą baśniowość z grozą.


"Hrabstwo Harrow" #5: "Porzucony"

Za chwilę będzie jeszcze jedna recenzja tego tomu ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12