Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gitarą Rysowane
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-29, 10:35   

1. "Porwanie":Cytat:
Gra, zwłaszcza podczas pierwszych kilku rozgrywek, sprawia trochę trudności. Z jednej strony musimy nauczyć się poruszać po tajemniczym domostwie, z drugiej niemal za każdym rogiem może na nas czyhać niebezpieczeństwo. W takich sytuacjach wybrane przez rozpoczęciem gry parametry postaci odgrywają kluczową rolę.


"Porwanie"

2. ... "Punisher MAX" #5:Cytat:
Zebrane w tomie historie oferują to, za co ceni się opowieści Gartha Ennisa: brutalność, przerysowaną przemoc, dynamiczną akcję oraz ten swoisty rodzaj etosu obecnego w jego wojennych historiach.


"Punisher MAX" #5
To trzeci dzisiaj tekst o tym tomie a jest dopiero trochę po w pół do jedenastej.

:evil2:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-16, 14:50   

Czas odwiedzić ponownie Wojciecha Lewandowskiego :-D :

1. "Kajtek i Koko w kosmosie" #3: "Przyjaciel Jol":Cytat:
Fabuła okraszona została gigantyczną dawką znakomitego humoru, zarówno słownego jako i sytuacyjnego. Christa wspaniale wykorzystuje swoich bohaterów, czyniąc różnice między nimi, nie tylko te fizyczne, źródłem licznych dowcipów. Nie brak też momentów bardziej dramatycznych, ale raczej nie wątpimy, że Kajtek i Koko wyjdą cało z każdej zastawionej na nich pułapki.


"Kajtek i Koko w kosmosie" #3: "Przyjaciel Jol"
Pierwsze dwa omówienia a tutaj jeszcze jedno.

2. "Palcojad" #1:Cytat:
Początek opowieści buduje atmosferę. Samotny przybysz musi zmierzyć się z tajemnicą i mieszkańcami miasta, których o nadmiar ciepłych uczuć wobec obcych posądzać nie należy. Jednak potem akcja zaczyna toczyć się coraz szybciej, a nastrój osaczającej grozy zaczyna trochę niknąć. Zamiast spokojnego dozowania opowieści, twórcy postanowili zmultiplikować elementy makabryczne, ze szkodą dla historii.


"Palcojad" #1
Już pięciokrotnie czytaliśmy o tej opowieści.

3. "Smerfy i Wioska Dziewczyn" #2: "Zdrada Jaskierki":Cytat:
Akcja opowieści toczy się szybko, a scenarzyści dbają o to, aby na twarzach czytelników, młodszych i starszych, często gościł uśmiech. Seria Smerfy i Wioska Dziewczyn zdaje się stwarzać twórcom nowe możliwości fabularne i daje możliwość rozwinięcia całkiem popularnego świata.


"Smerfy i Wioska Dziewczyn" #2: "Zdrada Jaskierki"
Poprzednie dwa artykuły

4. "Corto Maltese" #8: "Złoty dom w Samarkandzie":Cytat:
Złoty dom w Samarkandzie zbudowany jest z elementów, za które czytelnicy pokochali tworzony przez Hugo Pratta cykl. Pełno w nim przygód osadzonych w historycznych realiach, choć w ósmym tomie nieco mniej jest akcji, a więcej bardziej przegadanych fragmentów. Nie brak też nieco onirycznych momentów, gdzie granica pomiędzy jawą a rzeczywistością przestaje być oczywista.


"Corto Maltese" #8: "Złoty dom w Samarkandzie"
Poprzednie recenzje
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-03-29, 05:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-09, 08:25   

Ewa Salata-Lewandowska tak pisze o "Moim kumplu mikrobie":Cytat:
Największym atutem tego tytułu jest realistyczne pokazanie relacji w rodzinie, także tych najtrudniejszych czy wewnętrznie sprzecznych. Tu, wbrew grafice, nie ma lukru. Widzimy relacje sióstr obejmujące całe spektrum sytuacji od ignorowania się do przytulania. Wzajemne pretensje i krzyki rodziców.


"Ernest i Rebeka" #1: "Mój kumpel mikrob"

To debiut recenzencki taj Pani na naszym forum :)

To co było wcześniej o obydwóch tomach

Plus zaległe omówienia części pierwszej:
"Pee Marquette", "Bajkochłonki" i Agnieszki Kolano
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-17, 15:54   

Dwa nowe artykuły:

1. "Ptyś i Bill" #1: "Do ataku!":Cytat:
Opowieści zamykają się na jednej planszy, wypełnionej gigantyczną dawka, zazwyczaj sytuacyjnego humoru. Przygoda goni przygodę, a czytelnicy muszą przygotować się na częste wybuchy śmiechu. Nie ma rady, tego nie da się uniknąć!


"Ptyś i Bill" #1: "Do ataku!"
Już kilka razy mogliśmy zapoznać się z tym tytułem.

2. "Clifton" #2:


Cytat:
Bob De Groot i Bédu znakomicie rozgrywają stereotypy dotyczące mieszkańców Wysp, co jest źródłem licznych żartów. W opowieściach nie brak, zarówno słownego, jak i sytuacyjnego humoru. Akcja, jak na brytyjskie warunki, toczy się całkiem wartko, a jakości całości dodają słowne utarczki Cliftona i Miss Patridge.

Rysunki Bédu rewelacyjnie oddają charakter opowieści. Jego wizja Anglii czy Szkocji jest bardzo miła dla oka, a do tego całkiem "realistyczna". Cartoonowa stylistyka znakomicie pasuje do humorystycznej specyfiki komiksu.


"Clifton" #2

Pisze Piotr Pocztarek:

Cytat:
Przygody detektywa z wydatnym wąsem potrafią dostarczyć nieco rozrywki, chociaż polecam czytać je w pewnych odstępach – pochłanianie wszystkich naraz może owocować delikatnych znużeniem.

Cytat:
Clifton tom 2 to przyjemna, przyzwoita lektura, która cieszy głównie świetną kreską Bedu, ale i na pewno nie zraża fabułą, zwłaszcza przyjmowaną w rozsądnych dawkach.


"Clifton" #2

Pisze Mirosław Skrzydło:

Cytat:
Tym razem na szczególne pochwały zasługuje wachlarz przeciwników protagonisty, a zwłaszcza zabójczo skuteczny Kobra. Udanie wypadają także kobiece bohaterki (vide: Iris McGregor, Sara Stone), dzikie plenery oraz zmieniające się warunki atmosferyczne.

Cytat:
Drugi tom Cliftona to wyśmienita lektura na długie, zimowe wieczory. Akcja, intrygujące postaci, niezgorsze sprawy detektywistyczne, wątki rozbawiające do łez oraz wciągające fabuły. Cytując zatem sir Harolda - Do kata dukata!


"Clifton" #2

Pisze "Sznikiel":

Cytat:
Clifton. Tom 2 to lektura nieco kłopotliwa. Komiks czytało mi się z dużą przyjemnością wielokrotnie uśmiechając się pod nosem z kolejnych żartów i komicznych perypetii naszego detektywa. Jestem jednak daleki od polecania tej pozycji każdemu odbiorcy. Wbrew nieco mylącej oprawie graficznej nie jest to komiks dla najmłodszych ze względu na poruszane tematy i jednak częste występy gościnne kostuchy. Jest to natomiast świetna lektura dla miłośników opowieści detektywistycznych z odrobiną angielskiego humoru i osób ceniących sobie klasykę z frankofońskim rodowodem. Na 5 o'clock w towarzystwie Earl Graya będzie jak znalazł.


"Clifton" #2

Przypomnijmy sobie również tom pierwszy:

Dotychczasowe dwa omówienia

+ teraz odnalezione:

Marcina Mroziuka:

Cytat:
Największym atutem tego komiksu jest właśnie postać głównego bohatera z jego charakterystycznymi wąsami. Z jednej strony to dżentelmen o nienagannych manierach, ale z drugiej bywa roztargniony i dość łatwo daje się ponieść emocjom. Już same cechy jego charakteru prowadzą więc do wielu zabawnych sytuacji.


"Clifton" #1

Mirosława Skrzydło:

Cytat:
Rzeczony cykl należy postrzegać jako klasyk komiksu frankofońskiego, luźne, zabawne opowiastki, stanowiące przerwę pomiędzy poważniejszymi opowieściami graficznymi. Udanie wypadają kreskówkowe rysunki Bédu oraz Turka, pełne dynamicznych scen, charakterystycznych bohaterów i efektywnie skonstruowanych plansz.


"Clifton" #1

Piotra Pocztarka:

Cytat:
Clifton tom 1 to specyficzny zbiór czterech niepowiązanych historyjek, która czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Komedii tu więcej niż sensacji, ale z drugiej strony nie jest to humor tak szalony jak w Deadpoolu czy Harley Queen, także tarzać się ze śmiechu po podłodze raczej nie będziecie. Humor sytuacyjny jednak bawi, a świetne rysunki potrafią zachwycić.


"Clifton" #1

Rafała Pośnika:

Cytat:
Nie jest to slapstickowa komedia. To przede wszystkim raczej spokojne, równe budowanie zabawnych sytuacji. Tak jak chociażby poświęcenie kilku plansz i jeszcze więcej kadrów na pokazanie kupowania nieco zbyt drogich kwiatów, bo tak nakazuje dobre wychowanie, tylko po to, żeby dowiedzieć się… o ironio, że osoba nimi obdarowywana wcale za nimi nie przepada. Wszystko to przeplatane celnymi ripostami na poziomie w utarczkach słownych, okraszonymi na dokładkę kilkoma dobrymi żartami sytuacyjnymi.

Oprócz naprawdę ogromnej dawki porządnego warsztatu pisarskiego album ma jeszcze jeden atut: oprawę graficzną.


"Clifton" #1

"Sznikiela":

Cytat:
Clifton Tom Pierwszy stanowi trudny orzech do zgryzienia. Pomimo niedogodności jakie towarzyszą pełnoprawnemu debiutowi tej postaci na polskim rynku - wcześniej postać pojawiła się jedynie w formie krótkich historii w serii Świat Komiksu - album czytało mi się po prostu bardzo miło. Bez wątpienia nie jest on skierowany do każdego. Odradzał bym ten tytuł zwłaszcza bardzo młodym czytelnikom.


"Clifton" #1

i Macieja Gierszewskiego:

Cytat:
Bédu w wywiadzie z Rafałem Pośnikiem mówi: "(…)komiks przeznaczony jest dla odbiorcy od 12. roku życia. Tak się zwyczajowo przyjmuje, ale oczywiście jest też wielu starszych czytelników. Ta postać powstała wiele lat temu, więc czytelnicy "zestarzeli się razem z serią -, ale w dalszej części rozmowy przyznaje: "Średnia wieku czytelnika komiksów francuskich i belgijskich to czterdzieści pięć lat".


"Clifton" #1
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-04-15, 10:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-05, 08:07   

Ewa Sałata-Lewandowska tak oto wypowiada się o nieprezentowanym jak dotąd na forum tytule "Wojna Sambre'ów": "Maksym i Konstancja":Cytat:
Trudno powiedzieć, czemu na miejsce w tytule tomu zasłużyła tylko jedna z trzech chyba jednakowo ważnych kobiet życia Maksyma, którego mroczna historia pochodzenia jest tylko zasugerowana, a dzieciństwo pokazane jako koszmar.

Cytat:
W komiksie Maksym i Konstancja trup ściele się gęsto i jak w greckiej tragedii wszyscy są skazani na nieszczęście.


"Wojna Sambre'ów": "Maksym i Konstancja"

A tak pisali wcześniej inni:

Paweł Ciołkiewicz:

Cytat:
Miłosne podboje Maksyma-Augustyna początkowo rozgrywają się pośród narastających niepokojów społecznych, a później towarzyszy im krwawy terror rozpętany przez rewolucjonistów. Odtworzenie tego historycznego kontekstu i przenikającej go atmosfery strachu stanowi bardzo mocny punkt komiksu.


"Wojna Sambre'ów": "Maksym i Konstancja"

i "Janek":

Cytat:
To znakomity komiks obyczajowy z historią w tle. Ponownie odwiedzamy Francję w burzliwych czasach, rewolucja bardzo mocno odciskuje swe piętno na bohaterach.

Cytat:
To jednak przede wszystkim opowieść o mrocznej stronie ludzkiej duszy. O fascynacji, o tym, że przemoc rodzi przemoc. Także o tym jak skomplikowani bywają ludzie, a historia potrafi spłatać im najróżniejsze figle.


"Wojna Sambre'ów": "Maksym i Konstancja"

No to przypomnijmy sobie "Sambre"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-13, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-10, 08:26   

1. "Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma" w omówieniu Wojciecha Lewandowskiego:Cytat:
Zebrane w tym wydawnictwie opowieści w czasie prac nad filmami o przyjaznym przybyszu z piekła, co utrudniało twórcy postaci pełne skupienie się na nowych komiksach.

Cytat:
Całość otwiera najdłuższa z opowieści Lichwiarz narysowana przez Richarda Corbena.

Cytat:
Autor scenariusza kreatywnie miesza różne legendy i opowieści, by stworzyć fascynującą i wciągającą opowieść. To, moim zdaniem, jest najlepsza z historii zebranych w tym tomie.

Cytat:
Duże wrażenie robi także przepełniona smutkiem Trollowa wiedźma, w której Hellboy jest bardziej odbiorcą, niż czynnikiem sprawczym opowieści.


"Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma"
O tym tytule czytamy po raz piąty.

2. "Mistrzowie Komiksu - Nowa kolekcja" #83 - "Arzach, Szalony Erektoman, Wakacje Majora" w artykule Ewy Sałaty-Lewandowskiej":Cytat:
Tom zbiera klasyczne, eksperymentalne prace Jeana Girauda i jest bardzo zróżnicowany. Większość prac jest krótka i pozbawiona tradycyjnej fabuły. Dużego skupienia wymaga śledzenie warstwy wizualnej.

Cytat:
Cóż znać wypada, jednak przyjemność lektury będzie w tym przypadku dana chyba tylko największym koneserom...


"Mistrzowie Komiksu - Nowa kolekcja" #83 - "Arzach, Szalony Erektoman, Wakacje Majora"
A o tym po raz szósty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-13, 17:33   

A dzisiaj - po raz czwarty na forum - "Asteriks: Tajemnica magicznego wywaru":Cytat:
Asteriks. Tajemnica magicznego wywaru nie jest, jak wcześniej wspomniałem, komiksem, tylko ilustrowaną opowieścią na podstawie filmowego scenariusza autorstwa Alexandre’a Astiera. Autorem opowiadania jest Oliver Gaya, z kolei ilustracje przygotował Fabrice Tarrin. Obaj autorzy dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Gaya opowiada całkiem wciągającą historię, którą czyta się lekko i przyjemnie, często przerywając lekturę wybuchami śmiechu.


"Asteriks: Tajemnica magicznego wywaru"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-10, 07:25   

Wojciech Lewandowski tak nam przybliża tom pierwszy "Daredevila (Franka Millera)":Cytat:
Najbardziej fascynującym aspektem pracy nad Daredevilem wydaje się próba wizualnego ukazania specyfiki jego ponadludzkich zdolności. Miller podchodził do tego w sposób dość kreatywny, pozostając cały czas w konwencjach typowych dla komiksu głównego nurtu przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Potrafił jednak w ramach tego całkiem przekonywająco zwizualizować sposób, w jaki protagonista postrzega otaczający go świat.


"Daredevil (Frank Miller)" #1
O ho! ho!
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-14, 18:11   

1. Również - gdyż to tytuł ostatnio bardzo popularny - patrz tu i tu :mrgreen: - Ewa Salata-Lewandowska dzieli się wrażeniami po przeczytaniu "Visiona":Cytat:
Czy kiedykolwiek zobaczymy takie napięcie pomiędzy mechaniką a człowieczeństwem w realnym świecie? Ile z człowieka dodamy kiedyś do ciał robotów? Myśląc o naszej przyszłości w świetle rozwoju AI, zazwyczaj obawiamy się raczej, że roboty podważą i zniszczą ludzkie wartości. A co jeśli – przeciwnie – będą do tych wartości aspirować i łatwo nie zrezygnują? Państwo Vision pokazują nam próbkę tego, co może się wydarzyć w przypadku powstania sztuczno-ludzkich hybryd.


"Vision"

2. Natomiast Wojciech Lewandowski, jako nie wiem już który :P , opowiada nam o tomie pierwszym "Ex Machiny":Cytat:
Polityka, science fiction i historia o superbohaterze płynnie przenikają się w serii Ex Machina. Brian K. Vaughan sprytnie przeplata motywy, buduje napięcie, a przede wszystkim wiarygodnie ukazuje polityczne rozgrywki, w które chcąc nie chcąc wikła się Mitchell Hundred. Wydaje się korytarze miejskiego ratusza, są równie groźne, jak podziemia nowojorskiego metra.


[URL=http://gitararysowane.pl/ex-machina-tom-1/]"Ex Machina" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-13, 13:39   

Tom pierwszy "Łasucha" także nie pierwszy raz odwiedza forum. Zatem mamy materiały do porównania i oto właśnie chodzi:Cytat:
Siłą opowieści Lemire’a jest skupienie się na postaciach, nie tylko tych pierwszoplanowych. Sama zagłada stanowi zaledwie tło dla ukazania złożonych portretów postaci oraz wydarzeń, które je uformowały. Nie ma w Łasuchu postaci jednoznacznie dobrych czy złych, może z wyjątkiem dziecięcych hybryd, jednak świat dorosłych, którzy przetrwali zagładę tonie w odcieniach szarości.


"Łasuch" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-18, 12:56   

1. Po raz czwarty pośród nas "Młodość" czyli dziewiąty tom cyklu "Corto Maltese":Cytat:
Corto Maltese, który w tej opowieści jest bardziej bohaterem drugoplanowym, po raz kolejny pojawia się w miejscu targanym przez wichry historii. Opowiedziana w Młodości historia jest dość prosta, pozbawiona zawiłości oraz elementów magicznych.

Cytat:
Dziewiąty tom przygód Corto Maltese na tle dotychczas wydanych opowieści, wydaje się bardziej statyczny, jednak nie przeszkadza to w lekturze.


"Corto Maltese" #9: "Młodość"

2. "Relax. Antologia opowieści rysunkowych" #3:Cytat:
Na trzeci tom zbioru Relax. Antologia opowieści rysunkowych składa się ponad dwadzieścia komiksowych opowieści. Większość z nich, to krótkie, kilkuplanszowe, historie.

Cytat:
Podobnie jak w poprzednich tomach zebrane w antologii opowieści reprezentują różne gatunki. Wiele tu opowieści science fiction, komiksów historycznych, sensacyjnych czy humorystycznych.


"Relax. Antologia opowieści rysunkowych" #3

Warto także przeczytać artykuł z "KZ"-tu:

Cytat:
Jak przyznaje Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksów, przygotowanie takiej antologii to trudny proces. Wiele oryginalnych plansz zaginęło w ciągu minionych dekad. Trzeci tom ponownie stanowi reprezentatywny wybór komiksów, stylów i tematów, które oferował "Relax" i prezentuje perełki z legendarnego pisma, które warto powspominać i odkryć na nowo.


"Relax. Antologia opowieści rysunkowych" #3
Pierwszy materiał

Bardzo dobry magazyn czyta się znakomicie przy świetnej muzyce.

:P
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-11, 07:29   

"Yakari” #1: "Yakari i wielki orzeł":Cytat:
Twórcy ukazują świat Dzikiego Zachodu z nieco innej perspektywy, czyniąc głównym bohaterem rdzennego mieszkańca Ameryki. Jest pewnie w tym spojrzeniu sporo elementów stereotypowych, czy wyobrażonej wizji życia Indian północnoamerykańskich, jednak w konwencji humorystycznego komiksu dla dzieci, takiego jak Yakari i wielki orzeł, sprawdza się to znakomicie.


"Yakari” #1: "Yakari i wielki orzeł"
Już kilka razy prezentowałem Wam tą opowieść.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-12, 05:07   

Wojciech Lewandowski jako siódmy recenzuje "Batman Metal" #1: "Mroczne dni":Cytat:
Scott Snyder, scenarzysta odpowiedzialny za główną historię eventu, powoli wprowadza czytelników w meandry opowieści. Z jednej strony poznajemy działania Batmana próbującego rozwikłać kolejną niebezpieczną zagadkę, a z drugiej przyglądamy się badaniom Cartera Halla (Hawkmana) nad naturą metalu, który go zmienił. Z początku całość wydaje się dość chaotyczna, jednak wraz z rozwojem opowieści poszczególne elementy zaczynają układać się we w miarę spójną całość. Jednak pierwszych dwóch zeszytów zebranych w tym tomie nie czyta się łatwo.


"Batman Metal" #1: "Mroczne dni"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-13, 02:30   

"Ołówkiem" #23: Komiksy dla "młodszych" czytelników" (3): "Lucky Luke": "Sędzia" i "Yakari i biały bizon":Lucky Luke: Sędzia:

Cytat:
Jak to bywa z klasycznymi opowieściami o przygodach rewolwerowca szybszego niż własny cień nie zabraknie w nich szybkiej akcji i dobrego humoru. Tytułowy bohater, sędzia Roy Bean, zadba o to, by wszyscy bohaterowie mieli co robić. Scenariusz René Goscinny’ego obfituje w zwroty akcji, a sposób egzekwowania prawa dostarcza wielu powodów do śmiechu. Wychwalanie klasycznych już rysunków Morrisa, to oczywistość. Lektura znakomita.


To co było dotychczas

"Yakari i biały bizon":

Cytat:
Drugi tom serii Yakari bawi równie dobrze, jak pierwszy. Pełna humoru i przygód opowieść stworzona przez Joba (scenariusz) i Deriba (rysunki) pozwala przyjrzeć się zmaganiom Indian z nieprzyjazną naturą. Poszukiwania bizonów pozwalają młodemu Indianinowi poznać i docenić odwieczne prawa natury, z kolei czytelnikom dać lekcję racjonalnego gospodarowania zasobami świata przyrody. Ciekawa opowieść i udane, pełne dynamiki rysunki sprawiają, że komiks ten czyta się doskonale, niezależnie od wieku.


To co już przedstawiałem

"Ołówkiem" #23: Komiksy dla "młodszych" czytelników" (3): "Lucky Luke": "Sędzia" i "Yakari i biały bizon"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-06-26, 10:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-06-02, 11:27   

"Kasia i jej kot" #1 po raz drugi na forum:Cytat:
Hervé Richez i, znany z wydawanej na naszym rynku serii Sisters, Christophe Cazenove pokazują w zabawny sposób, jak posiadanie kociego przyjaciela zmienia domową sytuację. Czy to kot dostosowuje się do właścicieli, czy to oni muszą zaakceptować zwyczaje zwierzęcia? Zmagania o dominację stanowią przyczynek licznych żartów przedstawionych w komiksie Kasia i jej Kot. Autorom udało się z humorem pokazać blaski, jak i mniej sympatyczne strony posiadania kota. Te pierwsze zresztą zdają się przeważać.


"Kasia i jej kot" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13