Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-20, 04:30   

"Dlaczego jestem tym, kim jestem?" - "Ku twej wieczności" #3:Cytat:
Na pierwszy plan nie wysuwają się więc emocje, a tajemnice, które ciągle obecne są na łamach serii, nawet jeśli wydają się znikać pod natłokiem akcji i relacji Niesia z kolejnymi bohaterami, co lepiej pasuje do tej opowieści i świadczy o dobrym wyczuciu formy przez autorkę.


"Ku twej wieczności" #3

Dzięki Michał
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-20, 08:50   

"Stan "The Man"" - "Stan Lee. Człowiek-Marvel":Cytat:
Autor zrobił dogłębny research, zadbał też o lepsze poznania komiksów Stana Lee i ukazanie ich z nowej perspektywy, a całość wzbogacił ciekawostkami i porcją zdjęć. Co więcej zadbał o to, by jego książka była lekka, przyjemna w odbiorze i podana z humorem podobnym do tego, z jakim omawiany artysta tworzył swoje komiksy.


"Stan "The Man"" - "Stan Lee. Człowiek-Marvel"
Omówienie przygotowane przez Piotra Grabca
Fragment audiobooka
O Stanie Lee na "FK"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-12-29, 05:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-20, 23:23   

"Cierpienie i śmierć" - "Ao no Exorcist" #13:Cytat:
Świetnie czyta się to wszystko jednym tchem, bez konieczności czekania na kolejne tomiki, co tylko należy zaliczyć całości in plus. W końcu utrzymanie czytelniczego zainteresowania przez kilkaset stron praktycznie samej walki nie jest łatwe. A jeszcze żeby temu się to naprawdę podobało, to już prawdziwa sztuka.


:P

"Ao no Exorcist" #13
Recenzja autorstwa "Melmothii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-21, 16:20   

Michał pisze jak szalony :mrgreen: :

"Egzorcyści kontra zombie" - "Ao no Exorcist" #14:Cytat:
Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Na nic innego właściwie nie ma tu już czasu. A wszystko to utrzymane w dość poważnej tonacji, starające się wzruszyć nas i wywołać sporo emocji. Oczywiście całość wciąż jest bardzo lekka w odbiorze, humor też się momentami zdarza, a przy okazji ciągłe walki i szybkie tempo wydarzeń sprawiają, że czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę.


"Ao no Exorcist" #14
Recenzja autorstwa "Melmothii"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-22, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-22, 12:59   

1. "Drogi się rozchodzą" - "Klatka dla ptaków" #3:Cytat:
Nie ma tu szybkiego tempa, nie ma też nadmiaru wydarzeń. Wszystko jest raczej spokojne, stonowane, mniej lub bardziej nastrojowe. Bohaterowie, których zdążyłem już polubić, nadal są sympatyczni i czytelnik ciekaw jest ich dalszych losów. Momentami szkoda więc, że wszystko się kończy, ale ponieważ finał jest udany, trzeba się z tego cieszyć.


"Klatka dla ptaków" #3

2. "Powroty i zaskoczenia" - "Ao no Exorcist" #15:Cytat:
Chociaż wielka walka z tymi złymi (pytanie o to, kto naprawdę jest zły, wciąż jednak pozostaje bardzo aktualne) dobiegła już końca, na prawdziwe rozprężenie nie ma tu jeszcze miejsca. Owszem, są w tym tomie chwile, kiedy wraca ten typowy dla serii humor, jednak przede wszystkim dużo jest napięcia, sporo emocji, a choć nie ma już pędzącej na złamanie karku akcji, bardziej dramatycznych scen równe nie zabrakło.


"Ao no Exorcist" #15
Recenzja autorstwa "Melmothii"

Dzięki :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-23, 09:41   

"Strach i zmiany" - "Ao no Exorcist" #16:Cytat:
Ten tom "Ao no Exorcist" jest powolniejszy. Ten tom, można rzec, jest przegadany. I ten tom, choć mnóstwo w nim najróżniejszych wątków, o dziwo posiada mniej akcji. Dla jednych będzie to minusem, dla innych zaś sympatyczną formą oddechu po szalonych wydarzeniach, jakie rozgrywały się w serii ostatnimi czasy. Tym bardziej, że podjęte tu zostają naprawdę interesujące kwestie, a finał zwiastuje kolejny dłuższy i bardziej dynamiczny wątek.


"Ao no Exorcist" #16

Wyrazy sympatii Michale :-D

Recenzja autorstwa "Melmothii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-23, 19:03   

Ale fajnie - jeszcze dwa artykuły dzisiaj od Michała :-D :

1. "Koniec świata Marvela" - "Tajne wojny":Cytat:
Marvel robi właśnie dokładnie to, co 30 lat przed nim zrobiło DC w "Kryzysie na nieskończonych ziemiach" - niszczy większość światów, żeby oczyścić uniwersum i zrestartować wszystkie serie, dając twórcom więcej swobody i eliminując rzeczy zbędne. Przez lata nazbierało się bowiem zbyt dużo wątków, zbyt dużo postaci, coś trzeba z tym zrobić. Dlatego trupów jest multum, zmian także.


"Koniec Świata Marvela" - "Tajne wojny"

2. "Jeszcze jedna akcja" - "Tajne wojny. Amazing Spider-Man: Odnowić śluby":Cytat:
Świetny to komiks, oj świetny, zupełnie jakby Slott dostał prawdziwego przebłysku inwencji. Wykorzystując znane wszystkim motywy, odmieniając jej nieco i dodając coś od siebie, regularny scenarzysta zajmujący się Spiderem od tak dawna, że w ostatnim czasie zdawał się wypalić, stworzył naprawdę znakomitą opowieść.


"Tajne wojny. Amazing Spider-Man: Odnowić śluby"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-24, 16:37   

Michał to prawdziwy sprinter - pisze bowiem bardzo często ;) Pisze jednak również znakomicie za co mu dziękujemy :-D

1. "Miłość silniejsza niż śmierć" - "Kruk":Cytat:
O "Kruku" można by pisać długo. I to bardzo. Zaczynając od tego, że tytuł bardziej powinien brzmieć "Wrona", niż "Kruk", na klątwie ciążącej nad całością skończywszy (nad czym rozwodziła się m.in. prasa dotycząca zjawisk paranormalnych). To wszystko, to jednak tylko ciekawostki, dodające pikanterii całości, ale pozbawione większego znaczenia. Dobrze jednak pokazują, jak opowieść, w którą O'Barr przelał całe swoje cierpienie (co wg parapsychologów stało się przyczyną klątwy), zadomowiła się w kulturze popularnej i masowej świadomości.


"Kruk"
Artykuł Marka Adamkiewicza
A tutaj omówienie edycji rozszerzonej przygotowane przez "Womanincorset"

oraz zdecydowanie lżejsze pozycje na najmłodszych czytelników:

2. "Sknerus, Donald i cała reszta" - "Kaczogród - Carl Barks" #1: Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953":Cytat:
Są tu przygody, są codzienne, życiowe sytuacje, jest humor, jest satyra, prawda, przesłanie a nawet niezwykły klimat. Jest też mądrość i prawdziwa siła, jaką kojarzymy głównie z klasyką. I jest też ta magia, która kupi zarówno dzieci i dorosłych - nie przypadkiem zresztą Will Eisner nazwał niegdyś Barksa "Hansem Christianem Andersenem świata komiksu".


"Sknerus, Donald i cała reszta" - "Kaczogród - Carl Barks" #1: Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953"

3. "Sknerus i załamanie nerwowe" - "Kaczogród - Carl Barks" #2: "Moja snów dolina i inne historie z lat 1952-1953":Cytat:
Wielkie jest to dzieło, bez dwóch zdań. Zachwycając się wspomnianym przez mnie na wstępie albumem "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" łatwo można zapomnieć o Carlu Barksie, ale nie powinno się tego robić. To na jego pomysłach i postaciach Don Rosa oparł swoje dzieło, Barks był pierwszy - czy lepszy, tego nie wiem, ale na pewno równie zachwycający, co Rosa właśnie, a przy okazji zupełnie inny, choć jakże bliski temu, co zrodziło się potem. Mamy tu więc tu przygody, codzienne, życiowe sytuacje, niezwykłości, dużo humoru, w tym mocno satyrycznego, sporo powagi, dziecięcą fascynację, sentymenty i ujmującą szczerość.


"Kaczogród - Carl Barks" #2: "Moja snów dolina i inne historie z lat 1952-1953"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-12-05, 10:04, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-27, 04:38   

A co wczoraj otrzymaliśmy od Michała? Zaraz zaspokoję Waszą ciekawość :mrgreen:

1. "Długo nie pożyję" - "Ao no Exorcist" #17:Cytat:
Świetny to tom, oj świetny. Już sam wstęp do niego zapowiadał, że będzie dobrze, bo autorka zdecydowała się odrzucić nieco hamulce i wzbogacić całość o żarty zrozumiałe tylko przez dorosłych czytelników. Dzięki temu liczyłem, że w mandze znajdzie się więcej dojrzałych wątków i pogłębi się nieco jej warstwa psychologiczna. I nie zawiodłem się, choć nadal postacie są dość prosto skrojone. Nie zawiodą się także ci, liczący na więcej erotyki – i to nie tylko w dialogach.


"Ao no Exorcist" #17
Recenzja autorstwa "Melmothii"

2. "Smerfy chłopcy, smerfy dziewczyny" - "Smerfy i Wioska Dziewczyn" #2: "Zdrada Jaskierki":Cytat:
Co prawda "Wioska Dziewczyn", tak, jak i kinowe filmy, jest prostsza niż główne opowieści, mniej w niej satyry i głębi, a więcej typowych dla komiksu dziecięcego elementów, niemniej czyta się ją dobrze, z przyjemnością i pojawiającym się co i rusz na twarzy uśmiechem.


"Smerfy i Wioska Dziewczyn" #2: "Zdrada Jaskierki"
Materiały o "Zakazanym lesie"

3. "Walka z chorobą" - "Ernest i Rebeka" #2: "Szkoła wygłupów":Cytat:
"Ernest i Rebeka" to seria prosta, lekka, zabawna, bardzo przyjemna w odbiorze i przede wszystkim pouczająca. Daleko jej do tylko humorystycznych opowieści, które mają na celu jedynie poprawienia nastroju odbiorcy, choć i to robi całkiem nieźle. Nie idzie też zbytnio satyryczną ścieżką, jaką podążają podobne komiksy by zyskać głębie. Zamiast tego stawia na emocje i sporo życiowych prawd, nie koniecznie przedstawionych w krzywym zwierciadle.


"Ernest i Rebeka" #2: "Szkoła wygłupów"
Dwie recenzje części pierwszej

4. "Aliens vs. Predator vs. ludzie vs. inżynier - "Life and Death" #4: "Alien vs. Predator"/ "Prometeusz: Ostateczne starcie":Cytat:
Owszem, całość nie jest dziełem artystycznym, to czysto rzemieślnicza, dość zachowawcza robota nie wykraczająca poza jasno wytyczone ramy, ale o to właśnie chodzi. Są ludzie, którzy musza przetrwać, są kosmiczne bestie, z którymi trzeba sobie poradzić, jest krwawo, jest mrocznie, a akcja pędzi na złamanie karku, choć i na spokojniejsze momenty miejsce również się znalazło.


"Life and Death" #4: "Alien vs. Predator"/ "Prometeusz: Ostateczne starcie"

Znakomicie Michale :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-27, 14:52   

A po południu coś jeszcze ;)

5. "Wąż z wozu, babie lżej" - "Ao no Exorcist" #18:Cytat:
Ale, poza początkowym finałem walki, najważniejszą rzeczą, jaka czeka na czytelników w tej mandze, jest powrót bohaterów do szkoły i związane z tym miłosne zawirowania. Owszem, wątek ze śledztwem posuwa akcję do przodu, stawia ciekawe pytania i ma swoją siłę, ale i tak sceny z Shiemi czytającą mangi shoujo by nauczyć się co to miłość (i tej jej miny!) są najlepszym – przynajmniej dla mnie – co ma do zaoferowania ten tom.


"Ao no Exorcist" #18
Recenzja autorstwa "Melmothii"

6. "Klasyczni Ptyś i Bill" - "Ptyś i Bill" #02: "Śmiech to zdrowie":Cytat:
Mamy sympatycznych, nietuzinkowych bohaterów, bardzo przy tym wyrazistych i posiadających cechy, z którymi możemy się identyfikować. Mamy lekkość, humor i dużo przygód.

Cytat:
Wszystkie historie czyta się z dużą przyjemnością, mają też swój klimat i charakter. I wszystkie także są znakomicie zilustrowane.


"Ptyś i Bill" #02: "Śmiech to zdrowie"
Archiwa dotyczące pierwszego tomu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-28, 10:43   

Co zaś w dniu dzisiejszym? Ano to:

1. "Azyl" - "Ao no Exorcist" #19:Cytat:
Nie spodziewałem się, że autorka pójdzie z mangą w tę stronę. W końcu seria jeszcze się nie kończy, w Japonii wciąż ukazują się kolejne rozdziały, a przede mną jeszcze dwa tomiki polskiego wydania. A jednak już tu wiele rzeczy staje się jasnych, a sytuacja nieco się klaruje. Nadal na szczęście dochodzą nowe wątki, na stronach panuje różnorodność tematyczna, natomiast poszczególni bohaterowie rozwijani.


"Ao no Exorcist" #19
Recenzja autorstwa "Melmothii"

2. "Lekarstwo czy choroba" - "Łasuch" #2:Cytat:
Oczywiście wiadomo, że całość nie jest szczególnie oryginalna, bo i świat po zagładzie, i zwierzo-ludzkie hybrydy, i poszczególne wątki, zawiązania i rozwiązania akcji był już po wielokroć powtarzane, jednakże Lemire, podobnie, jak zrobił to w "Czarnym młocie" wtórność przekuwa w zaletę. Bawiąc się schematami i odwołując do znanych każdemu miłośnikowi fantastyki, tworzy naprawdę udaną a przede wszystkim klimatyczną opowieść o bohaterze zagubionym w świecie przyszłości, tak samo, jak my.


"Łasuch" #2
Archiwum części pierwszej

Bardzo dziękujemy :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-29, 13:52   

"Święta, urodziny, ślub i demony" - "Ao no Exorcist" #20:Cytat:
"Ao no Exorcist", mimo natłoku wydarzeń, od pewnego czasu nie pędzi już na złamanie karku. Są oczywiście wydarzenia przedstawione w zawrotnym tempie, a ich różnorodność sprawia, że każdy miłośnik serii znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ten natłok elementów jest o dziwo bardzo leniwy. Co wcale nie jest minusem, bo dzięki temu autorka nie gubi gdzieś emocji, obyczajowego tła i klimatu, pamiętając jednocześnie, że shounen potrzebuje walk i epickich scen.


"Ao no Exorcist" #20
Recenzja autorstwa "Melmothii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-30, 09:46   

"Świat się zmienia" - "Ao no Exorcist" #21:Cytat:
Cóż, liczy się przede wszystkim to, że "Ao no Exorcist" znów było znakomite. Akcja trochę przyspieszyła, pojawiło się parę zaskoczeń, wątek Shiemi został nieco rozwinięty i moje obawy, że autorka nie ma pomysłu co z nią zrobić, zniknęły, do tego wszystko to podlane zostało ciekawymi pytaniami i paroma spektakularnymi sekwencjami. A wszystko to podlane solidną dawką emocji i szczyptą humoru.


"Ao no Exorcist" #21

Michał!

Recenzja autorstwa "Melmothii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-02, 10:42   Czas ponownie odwiedzić "Krótko acz treściwie" i Roberta Woźniaka:

Jeden:

"Punisher MAX" #5:Cytat:
Będąc już trochę zaznajomiony z Punisherem i jego sposobami działania, stwierdzam, że tutaj wszystko jest niemalże inaczej, niż można by się spodziewać. Zasługa ta leży pewnie po stronie samego Ennisa i jego niewyczerpanej wyobraźni.


"Punisher Max" #5
Archiwalia

Dwa:

"Transmetropolitan" #3:Cytat:
Jak podsumować ten komiks, zachęcając potencjalnych czytelników do sięgnięcia po to dzieło, skoro sam mam z tym problem? Nie chodzi o to, że nie polecam tego dzieła. Przeciwnie – uważam ten komiks, za jeden z ciekawszych, pośród tych po które czasem sięgam. Jednak mam problem z wyrażeniem swoich przemyśleń o tym dziele.


"Transmetropolitan" #3
Vide... dopiero co!

Trzy:

"Lanfeust w kosmosie" #2:Cytat:
Słowem podsumowania, chciałbym zaznaczyć że nie słyszałem wcześniej o tym bohaterze, ani o jego perypetiach. Dopiero jego wojaże kosmiczne wpadły w moje ręce. Sam komiks jest niezwykle dynamicznie narysowany i z każdą sceną przekonujemy się, że twórcom wyszło dzieło interesujące i wciągające. Nawet nie znając wcześniejszych przygód można się przekonać do tej historii.


"Lanfeust w kosmosie" #2
Czytaj też tutaj.
A w tych miejscach o pierwszej części.

Cztery:

"Hawkeye kontra Deadpool":Cytat:
Komiks ten całkiem znośnie się czyta, jednak jak dla mnie Deadpool jest strasznie irytujący. Jego żarty, czy słowne utarczki robią się coraz bardziej nużące, a to sprawia - że przynajmniej mi - trudno było przebrnąć przez niektóre strony. A sam tytuł wprowadza w błąd. Coś "kontra", kojarzy mi się z przeciwnikami, a tutaj nasi bohaterowie współpracują. Ale może się mylę.


"Hawkeye kontra Deadpool"
O tym tytule czytamy już dziewiąty raz.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15488
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-03, 12:03   

"Sadomasochistyczna gra" czyli "Karneval" #11:Cytat:
Jak było wrócić do "Karnevala" po dłuższej przerwie? Przede wszystkim bardzo przyjemnie, bo choć z poziomem serii różnie bywało, ten tom jest naprawdę znakomity. To, co nam serwuje, opiera się przede wszystkim na uroku, ale i dla spragnionych mocniejszych wrażeń znajdzie się tu nie jedna scena.


"Karneval" #11
Artykuł "moshi_moshi"

Super Michał! :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12