Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kacza Agencja Informacyjna
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-08-19, 21:56   

"Mechaniczna ziemia" #01: "Oceanika":

Cytat:
Jeżeli uwielbiacie wspaniale narysowane komiksy, a jednocześnie kręcą was fantastyczne historie - Mechaniczna ziemia jest jedną z serii, którą musicie mieć w swojej kolekcji. Pierwszy tom jest doskonałym połączeniem humoru, tajemnicy, akcji, ciekawych postaci i doskonałych rysunków, które spodoba się szerokiemu gronu czytelników.

"Mechaniczna ziemia" #01: "Oceanica"

:brawo:

Poprzednie dwa omówienia
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-16, 11:11, w całości zmieniany 3 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-09-13, 04:05   

Na dzień dobry dwa nowe omówienia od Radosława Kocha:

1. "Dobre komiksy Disneya" #20 - "Wujek Sknerus - Władca Mórz" (GP 213):

Cytat:
Jest to komiks wychodzący trochę poza oklepane schematy.
Cytat:
Po pierwsze - w wyprawie uczestniczy Gladiusz i to na dodatek pozbawiony pamięci.
Cytat:
Po drugie - komiks zaskakuje zwrotami akcji,...
Cytat:
Po trzecie - autor stawia Sknerusa przed dylematem moralnym, który nie da się rozwiązać w jeden właściwy sposób.

"Dobre komiksy Disneya" #20 - "Wujek Sknerus - Władca Mórz" (GP 213)

2. "Dobre komiksy Disneya" #21 - "Myszka Miki - Gra i życie" (GP 213):

Cytat:
Według mnie największa zaleta tego komiksu to fakt, że nie jest on zwykłym kryminałem, w którym detektyw szuka winnego, lecz winny jest już znany, a detektyw próbuje dowiedzieć się jak on to zrobił i jak go złapać.

"Dobre komiksy Disneya" #21 - "Myszka Miki - Gra i życie" (GP 213)

Dziękujemy.

jacek 

Wysłany: 2018-09-23, 15:33   

"Były sobie dwie księżniczki" - "Gnat" #4: "Rose":

Cytat:
Początek komiksu niezbyt mnie zachwycił, ponieważ był dość prostym i przewidywalnym wstępem, z na siłę dodanymi elementami humorystycznymi, jednak im dalej brnie fabuła, tym historia staje się znacznie poważniejsza i zaczyna się rysować dramatyczna relacja między siostrami.

"Gnat" #4: "Rose"

:brawo:
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-18, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-10-18, 06:47   

Wczoraj podesłane przez Radosława Kocha - autora recenzji - dziękujemy :-D

1. "Roboty i tubylcy" - "Mechaniczna ziemia" #2: "Antarktyka":

Cytat:
Choć czytelnik poznaje pojedyncze odpowiedzi, nadal seria jest w fazie "rozstawiania pionków", czyli prezentowania kolejnych wątków i postaci. Jeżeli w przypadku pierwszego albumu nie miałem obaw dotyczących takiego budowania serii, to teraz lekko się boję.

"Mechaniczna ziemia" #2: "Antarktyka"
Pierwsze omówienie wraz z linkami do materiałów o części pierwszej

2. "Dobre komiksy Disneya" #22 - "Legenda Donalda Hooda" (MAM 28):

Cytat:
Jeżeli miałbym powiedzieć co jest główną zaletą komiksu Scarpy, to wskazałbym komizm oparty na kontrastach. W komiksie wszechobecny jest średniowieczno-współczesny miszmasz czego przykładem są sceny, w których bohaterowie w średniowiecznych strojach jeżdżą samochodami.

"Dobre komiksy Disneya" #22 - "Legenda Donalda Hooda" (MAM 28)

jacek 

Wysłany: 2018-10-25, 13:44   

"Oskar i Fabrycy" #2: "Dyliżans widmo" nadesłał oczywiście Radosław Koch :

Cytat:
Nowa przygoda Oskara i Fabrycego to w dużej części komiks kryminalny, co jest według mnie dobrym rozwiązaniem. Jednak dotyczy to tylko drugiej połowy albumu, ponieważ pierwsza jest długim przedstawieniem postaci i doliny, w której rozgrywa się historia.

Cytat:
Bardzo mi się podobało, że czytając album, czuć że Maciej Kur maczał w nim palce. W Dyliżansie widmo jest masę charakterystycznych dla Kura popkulturowych nawiązań oraz spora dawka parodii. Dzięki temu komiks jest jeszcze śmieszniejszy, a przy tym może zadowolić też starszego czytelnika.

"Oskar i Fabrycy" #2: "Dyliżans widmo"
To co było o pierwszej części
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-06, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-11-05, 03:57   

"LL w klimacie Blueberry'ego". Na dzień dobry ciemną nocą przy dźwiękach "Stairway To Heaven" nadesłany przez kolegę (Radka) - dziękujemy :-D - artykuł o "Człowieku, który zabił Lucky Luke'a":

Cytat:
Bonhomme stworzył świetne słodko-gorzkie rozwiązanie, któremu daleko do prostych rozwiązań znanych z głównej serii. Zakończenie pokazuje winnych jako ludzi, którzy chcieli zrobić coś dobrego, robiąc coś złego. Autor stawia czytelnika przed pytaniem - Czy postąpili słusznie?

"Człowiek, który zabił Lucky Luke'a
Artykuł Michała Lipki
Zaległy tekst [am]

jacek 

Wysłany: 2018-11-18, 13:30   

Bardzo dziękujemy Radku :-D

"TOP 10: Najlepsze komiksy z Mikim":

Cytat:
Myszka Miki kończy dziś 90 lat. 18 listopada 1928 roku po raz pierwszy szerokiej publiczności została zaprezentowana obecnie najsłynniejsza mysz na świecie. Potem przez dekady różni twórcy, w tym autorzy komiksów rozwijali postać dzielnego gryzonia. Wiele z tych historii wydano też w Polsce, więc z okazji urodzin, chciałbym wyróżnić dziesięć (a tak naprawdę dwadzieścia) najlepszych komiksów z Mikim wydanych w Polsce. Wybór był naprawdę trudny, ponieważ ukazało się wiele doskonałych historii.

"TOP 10: Najlepsze komiksy z Mikim"

jacek 

Wysłany: 2018-11-25, 16:17   

O - wracamy do korzeni :-D : "Pierwsze kolty za płoty" - "Lucky Luke" #1: "Kopalnia złota Dicka Diggera":

Cytat:
Oglądając rysunki Morrisa, czułem jakbym czytał wczesne komiksy Papcia Chmiela. Falista kreska, dziwne proporcje postaci, prostota rysunki. Czyżby Chmielewski miał w latach 50. dostęp do wczesnych przygód Lucky Luke'a? Może tak, może nie.

Cytat:
Jednak czy Kopalnia złota Dicka Diggera jest ciekawym fabularnie komiksem? I tak, i nie.

Cytat:
Pierwszy komiks to banalna historia, która podobnie jak wczesne Przygody Tintina, czasem operuje na dziwnych zbiegach okoliczności, lecz nie jest aż tak infantylna.

"Lucky Luke" #1: "Kopalnia złota Dicka Diggera"

Super Radek :-D

Mamy już z czym porównać

jacek 

Wysłany: 2018-12-15, 05:15   

"KAI poleca komiksowe prezenty na święta" - super - bardzo się cieszymy Radku :-D :

Cytat:
Do świąt Bożego Narodzenia został zaledwie tydzień i parę dni, ale jeszcze wystarczająco dużo czasu by zamówić na prezent komiks, szczególnie że niektóre księgarnie wysyłają zamówienia w dniu jego złożenia. Oto lista paru komiksów, które szczególnie polecam, a według mnie doskonale sprawdzą się jako prezent, nie tylko w święta, ale na każdą okazję.
Podobną listę, lecz zawierającą komiksy z 2017 roku, stworzyłem rok temu.

"KAI poleca komiksowe prezenty na święta"
O "Kaczogrodzie" czytaj tu.
O "Podboju kosmosu" czytaj tu.
O "Codzienniku" czytaj tu.
O "Spycjanie i Fatnazjuszu w Moskiwe" czytaj poniżej:
Pisze Marcin Osuch, pisze Radosław Koch, pisze Paweł Ciołkiewicz, pisze Rafał Pośnik.
O "Hildzie i Kamiennym lesie" czytaj poniżej:
Pisze Sebastian Chosiński, pisze "Mamobab".
O "Rufusie: Wilku w owczej skórze" czytaj i słuchaj tu.
O "Mieczu Ardeńczyka" czytaj poniżej:
Pisze Gabriela "FretkaFantastyczna" Piasecka, pisze Paweł Ciołkiewicz, pisze Rafał Pośnik.
O "Mieczu Ardeńczyka" czytaj poniżej:
Pisze Tomasz Kleszcz, pisze Piotr Pocztarek, pisze Marcin 'Lekt' Wiatark, pisze Damian Maksymowicz, pisze A. Janucik.

jacek 

Wysłany: 2018-12-18, 00:07   

"Słodko-gorzkie perypetie - Ernest i Rebeka 1-2" - napisał i nadesłał Radosław Koch - pięknie się uśmiechamy :-D :

Cytat:
Dalena wraz z Guillaume Bianco stworzyli niezwykłą serię o przygodach dziewczynki i mikroba, który po części ją się opiekuje.

Cytat:
Tak, jest w nim masę świetnych gagów, lecz w tle pojawia się wiele niezwykle poważnych wątków.

Cytat:
Jednak gdybym miał wskazać jedną jedyną rzecz, która sprawiła, że seria tak mi się spodobała, a kolejne albumy wprost połykałem, to wskazałbym na dwuwątkowość komiksu.

"Słodko-gorzkie perypetie - Ernest i Rebeka 1-2"
Czytaj także tutaj.

jacek 

Wysłany: 2018-12-23, 16:18   

"Carl Barks - człowiek, który zmienił komiksy Disneya [Czas na Barksa]" - dziękujemy autorowi artykułu - Radosławowi Kochowi, który nam go podrzucił :-D :

Cytat:
Po pierwszych jego komiksach widać jak w tamtym momencie wyglądało uniwersum Kaczora Donalda. Najczęściej historyjki opierały się na wesołych perypetiach Donalda i Siostrzeńców, które niezależnie czy miały 10, czy 64 strony, to były ciągami gagów bardziej lub mniej przypominających paski lub filmy.
Prawdopodobnie po pewnym czasie Barks stwierdził, że tak dalej nie da się tworzyć historyjek.

Cytat:
W ciągu kolejnych lat krystalizowały się formaty historyjek, które zostały z komiksami Disneya do końca. Nikt już nie pamiętał o paskach komiksowych, a dla milionów czytelników Donald stał się wiecznie pechowym kaczorem, everymanem, który próbuje znaleźć pracę, a czasem przez przypadek trafia do jakiegoś egzotycznego kraju.

"Carl Barks - człowiek, który zmienił komiksy Disneya [Czas na Barksa]"
"Carl Barks"

jacek 

Wysłany: 2018-12-31, 04:20   

"Dobre komiksy Disneya" #25 - "Kwakenstein" (GP 215):

Cytat:
Historię czyta się z niezwykłą przyjemnością, akcja jest wartka, losy bohaterów niezwykle interesujące, lecz chyba najbardziej pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie, które zupełnie różni się od powieści.

Cytat:
Jednak chyba największą zaletą Kwakensteina są doskonałe i przepięknie pokolorowane rysunki. Z komiksu aż się wylewa klimat XIX-wiecznych horrorów.

"Dobre komiksy Disneya" #25 - "Kwakenstein" (GP 215)

Bardzo fajnie Radosławie :-D

jacek 

Wysłany: 2019-01-08, 01:14   

"Kowboj kontra Indianie" - "Lucky Luke" #10: "Uwaga! Niebieskie Stopy!":

Cytat:
Myślałem, że Uwaga! Niebieskie Stopy! będą banalną historią, tworem z początku lat 50., który choć nadal jest śmieszny, to czuć po nim sporą archaiczność. Momentami tak jest, ale Morrisowi udało się wykreować ciekawy konflikt pomiędzy mieszkańcami miasta, a Indianami. Jeżeli liczycie na jakieś ciekawe zwroty akcji, pogłębienie charakterystyk postaci, czy niezwykle interesujący scenariusz, to niestety tego tu nie ma. Jest za to sympatyczna historia o potyczce pomiędzy dwoma stronami, która jest wypełniona różnymi, lepszymi i gorszymi gagami.

"Lucky Luke" 10: "Uwaga! Niebieskie Stopy!"

Dzięki Radku :-D

Recenzja Michała Lipki

jacek 

Wysłany: 2019-01-11, 22:45   

"Początki pomarańczowego kota" - "Garfield". "Tłusty koci trójpak" #1-2 - napisał i podrzucił Radosław Koch, któremu oczywiście z uśmiechem :-D dziękujemy:

Cytat:
W pewnym momencie czytając Garfielda pomyślałem sobie - Jim Davis wyprzedził o parę dekad internetową manię na śmieszne obrazki z kotami. Tylko że w przeciwieństwie do tego typu obrazków, Garfield jest śmieszny, a przynajmniej takie były pierwsze komiksy z nim. Ciężko żeby każdy pojedynczy gag śmieszył, ale nie raz i nie dwa zdarzało mi się, że śmiałem się do rozpuku.

"Garfield". "Tłusty koci trójpak" #1-2
Czytajcie również w tych tematach.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-04-08, 14:50, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2019-01-25, 05:09   

"W stronę czerwonej planety" - to tytuł napisanej przez Radosława Kocha recenzji "Rycerzy Marsa" stanowiących trzecią część cyklu "Gwiezdny zamek":

Cytat:
Czym różnią się Rycerze Marsa od wcześniejszych albumów o poszukiwaczach eteru? Na razie zbytnio niczym, choć seria ma ogromny potencjał rozwoju. Komiks pod względem fabuły bardzo przypomina pierwszą część cyklu, czyli album opowiada o tym co doprowadziło bohaterów do wyprawy na Marsa.

Cytat:
Bardzo mi się też podobały zwroty akcji, których pełno w końcówce komiksu, dzięki czemu ostatnie strony albumu czytałem z wielką ciekawością. Jednak ostatecznie czytelnik może czuć spory niedosyt, ponieważ zostało otwartych wiele nowych wątków, a praktycznie żadnego z nich nie zakończono.

Cytat:
Oczywiście w Rycerzach Marsa nie zabrakło też elementów znanych i lubianych z wcześniejszych tomów serii.

"Gwiezdny Zamek" #3: "Rycerze Marsa"
Pierwszy artykuł plus informacje o publikacjach dotyczących pierwszych dwóch odsłon cyklu

Odpowiedz do tematu