Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-10-10, 08:11   

"Batman: Detective Comics" #3: "Liga cieni":

Cytat:
Ogólny pomysł na scenariusz tego tomu jest niezły, ale matactwa Ra's al Ghula, którego widzimy niemal od początku tej przygody, są w moim odczuciu za bardzo przekombinowane. Finał tego starcia jest tak cholernie naiwny, że aż miejscami boli, aczkolwiek czyta się go przyjemnie, o ile ktoś lubi nadmiar przemocy i walające się wszędzie zwłoki ninja.

:P

"Batman: Detective Comics" #3: "Liga cieni"

Dzięki :-D

To czwarty artykuł o tym tomie.

A tutaj jeszcze teksty:
Piotra Pocztarka, Tomasza Drozdowskiego oraz Bartłomieja Łopatki

jacek 

Wysłany: 2018-10-12, 08:15   

Po raz drugi u nas zatytułowana "Yaviński artefakt" 19 część "Star Wars Legend ":

Cytat:
Tytułowy artefakt jest chyba najciekawszym elementem całej opowieści i związana z nim zagadka daje ciekawy finał. Szczególnie jeśli ktoś interesuje się uniwersum Star Wars. Zresztą fani starej trylogii, znajdą tutaj od groma postaci i nawiązań, ale nie chcę wam nic z tego zdradzać, aby nie psuć wam zabawy.

"Star Wars Legendy" #19: "Yaviński artefakt"

Artur

jacek 

Wysłany: 2018-10-17, 12:49   

Ważna informacja - dziękujemy :-D

Cytat:
W tym dziale znajdziecie spis zaplanowanych publikacji tekstów, jakie pojawią się na blogu. Jest to zaprojektowane głównie z myślą o wydawcach współpracujących z moja stroną, aby wiedzieli co jest już zrobione i kiedy się pojawi. Jednak czytelnicy zapewne też na tym skorzystają.

Plan publikacji

jacek 

Wysłany: 2018-10-18, 10:21   

"Deadpool" #8: "Axis":

Cytat:
Poziom gagów jest tutaj nieco mniejszy niż w poprzednich częściach, ale za to nie brakuje sieczki i czasem ostro poronionych sytuacji. To nadal nie jest do końca ten Deadpool znany z filmowej kreacji Ryana Reynoldsa, ale nadal wypada bardzo pozytywnie.

8-)

"Deadpool" #8: "Axis"
Pierwsze trzy materiały

jacek 

Wysłany: 2018-10-21, 09:40   

"Book Report" #2: "Jesień z Media Rodzina":

Cytat:
Jesień pełną gębą, na drzewach mamy różnobarwne liście, choć te już w niektórych miejscach pospadały na ziemię. Dni coraz krótsze, słońca coraz mniej, zatem warto schować się w domu i poczytać. Niedawno przyszła do mnie paczuszka z nowościami wydawnictwa Media Rodzina, zawierająca kilka ciekawych pozycji.

"Book Report" #2: "Jesień z Media Rodzina"

Dziękujemy Artur :-D

jacek 

Wysłany: 2018-10-22, 08:39   

"No to zaczynamy piekło" - jak to Artur sam powiedział nadsyłając przed chwilą ten materiał :mrgreen:

"Walka kobiet: 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo":

Cytat:
Szczerze powiedziawszy czuję gigantyczny zawód. Taki komiks jest szalenie potrzebny, ale powinien trzymać się faktów historycznych, a nie pisać wygodną dla niektórych grup ideologię. Zawszy byłem, jestem i będę za tolerancją oraz prawami kobiet do godnego zarobku, istnienia w świecie polityki, awansu na wyższe stanowiska, czy zabezpieczenia jej, gdy zajdzie w ciążę. Niemniej ten komiks to dla mnie merytoryczna chałtura, która jest ładnie narysowana i miała ciekawy pomysł.

"Walka kobiet: 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo"
Poprzednie dwa omówienia
A tutaj jeszcze teksty: Marcina Waincetela, Damiana "Big-Y" Jabłońskiego, Małgorzaty Chudziak i Dagmary Trembickiej.

jacek 

Wysłany: 2018-10-24, 08:30   

"Bler" #1: "Lepsza wersja życia" - pięknie dziękujemy :-D :

Cytat:
Pierwszy tom serii bardzo mocno rozbudził moje nadzieje na porządną, polską opowieść o superbohaterze. Jest intryga, ostatnia scena bardzo mocno działa na wyobraźnię, a po zakończonej lekturze mam masę pytań, na które muszę uzyskać odpowiedź. Do tego całość jest świetnie narysowana.

"Bler" #1: "Lepsza wersja życia"
Recenzja Marcina "Martineza" Turkota, recenzja Miłosza Kozińskiego, recenzja "ZAJĄCA", informacje o tytule, artykuł Mirosława Skrzydło + pełna cyfrowa wersja komiksu

"Comics Report" #61: "Egmont dla najmłodszych":

Cytat:
Nie samym Marvelem i DC Comics Egmont stoi. Ma on do zaoferowania bardzo dużo innych pozycji komiksowych, zarówno dla młodszego, jak i starszego, czy też bardziej dojrzałego, czytelnika. Dziś skupię się na zaprezentowaniu serii skierowanych do młodszego odbiorcy.

"Comics Report" #61: "Egmont dla najmłodszych"

jacek 

Wysłany: 2018-10-25, 09:34   

"Katanga" #2: "Dyplomacja":

Cytat:
To naprawdę mocna lektura, wartościowa i co ważniejsze świetnie wykonana. Zarówno od strony scenariusza, jak i rysunku. Po przeczytaniu ostatniej strony tego tomu, najchętniej rzuciłbym się od razu na tom trzeci, a zarazem finalny. Niestety muszę poczekać.

:mrgreen:

"Katanga" #2: "Dyplomacja"
Czytajcie też tu i tu.
A tutaj jeszcze zaległy artykuł Sebastiana Chosińskiego.

jacek 

Wysłany: 2018-10-26, 10:13   

"Comics Report" #62: "Jesień w Egmoncie":

Cytat:
Niedawno prezentowałem październikowe nowości Egmontu, skierowane do młodszej publiki, a dziś czas na poważniejszy kaliber.

"Comics Report" #62: "Jesień w Egmoncie"
Za wyjątkiem "Zabójczego ołowiu" tytuły te gościły już na forum.

:-D

jacek 

Wysłany: 2018-10-28, 11:04   

"Jonah Hex" #6: "Kule nie kłamią":

Cytat:
W przeciwieństwie do poprzednich tomów, w tym po raz pierwszy nie natrafiłem na słabą przygodę. Każda skrywa w sobie mroczną prawdę o tym, co kryje się we wnętrzu najgroźniejszych istot zamieszkujących tą planetę. Ludzi.

"Jonah Hex" #6: "Kule nie kłamią"

Super Artur :-D

Poprzednie trzy artykuły a tutaj jeszcze zaległy.

jacek 

Wysłany: 2018-10-29, 08:26   

"Comics Report" #63: "Październik z NSC":

Cytat:
Jesień pełną gębą, zatem pojawiają się nowe komiksy przed świątecznym uderzeniem. Dziś przedstawię cztery tytuły od Non Stop Comics, z których jeden szalenie mnie intryguje.

"Comics Report" #63: "Październik NSC"

:-D

jacek 

Wysłany: 2018-11-01, 10:00   

"Thorgal - Kriss de Valnor" #8: "Strażnik sprawiedliwości":

Cytat:
Zdradzanie czegokolwiek z fabuły tego albumu, w praktyce mija się z celem. Czemu? Bowiem to dokończenie dwóch historii rozpoczętych w "Górze Czasu". Mamy tutaj bowiem, wybaczcie to sformułowanie, wyjątkowo bezczelny manewr...

Cytat:
Od strony graficznej jest dobrze, poza okładką. Serio, nie wiem kto zatwierdził tego potworka, ale wygląda bardzo słabo. W mojej opinii, jest to jedna z najgorszych okładek w historii całej serii.

:hehe:

"Thorgal - Kriss de Valnor" #8: "Strażnik sprawiedliwości"

Dziękujemy :-D

Artykuł Michała E. Chmielowca

jacek 

Wysłany: 2018-11-03, 13:03   

Bardzo poważny w dniu dzisiejszym artykuł od Artura (kłaniamy się) o bardzo ważnym tytule:

"Irena" #1: "Getto":

Cytat:
"Irena" to bardzo niezwykła seria, tak samo odważna w swym wydźwięku, jak działania tytułowej bohaterki. Nikogo nie głaszcze po głowie, nikogo nie faworyzuje, ani nie wybiela. Owszem, autorzy dorzucili trochę fikcji, którą naprostowują w przypisach, ale dzięki temu tylko uwypuklili piekło tamtych wydarzeń.

"Irena" #1: "Getto"
Dotychczasowe materiały, Irena Sendlerowa

jacek 

Wysłany: 2018-11-04, 09:31   

A w dniu dzisiejszym fantasy:

"Thor" #1: "Gromowładna":

Cytat:
Serio, znów mam powtórkę z rozrywki, znów te same schematy, znów ci sami "źli" knują za plecami tych "dobrych". Serio - dla mnie ta formuła już się wypaliła. Wiem, ze to taki czar tych komiksów, ale dla przykładu nowa seria Batman Detective Comics w DC Odrodzenie, bardziej mnie ciekawi niż cokolwiek ze stajni Marvel Now.

"Thor" #1: "Gromowładana"
Tytuł ten gości u nas po raz czternasty.

Bardzo Ci dziękujemy Arturze :-D

jacek 

Wysłany: 2018-11-05, 09:52   

"Monstressa" #1: "Przebudzenie" - dla Artura :

Cytat:
Tom pierwszy nosi tytuł "Przebudzenie", co idealnie oddaje obraz poruszanej w nim fabuły. Na początku czytelnik może się nieco zgubić, ponieważ zostaje od razu wrzucony na głęboką wodę, bez żadnego wprowadzenia odnośnie świata przedstawionego w komiksie.

Cytat:
Szybko też wypływa złożoność poszczególnych postaci, a co za tym idzie, intryg rozgrywanych za kulisami. Niby czasem może nam się wydawać, że wiemy wszystko, jednak nieraz scenariusz potrafi mocno zaskoczyć.

"Monstressa" #1: "Przebudzenie"
To trzynaste omówienie tego tytułu.

Odpowiedz do tematu