Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Evzen Bocek
Autor Wiadomość
Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2018-10-23, 21:19   

Córka Lavransa napisał/a:
Deina Eldathiel napisał/a:
leliją bez kręgosłupa

A ile ma dzieci...? Bo wiesz, ja mam dwójkę i czasami już naprawdę nic mnie nie obchodzi i chcę mieć tylko święty spokój... :lol:

Jedno, fakt, że irytujące, ale do pomocy nianię i gospodynię, które do spółki jeżdżą jej zdrowo po głowie, bo nie znaczenia słowa "nie" i generalnie we własnym domu zajmuje ostatnie miejsce w szeregu;)

Bruixa 

Wysłany: 2019-01-03, 22:21   

Z końcem roku przeczytałam "Dziennik kasztelana". To pierwsza książka Bočka, napisana kilkanaście lat przed "Arystokratką..." . I choć sceneria i postaci, a także styl podobne, to nastrój inny. Nie jest to beczka śmiechu, jak perypetie Kostków. Humor się pojawia, ale więcej jest wydarzeń dramatycznych i smutnych, a chwilami wieje grozą. Książka liczy około 200 stron i jak na mój gust, kończy się za wcześnie i pozostawia uczucie niedosytu.

Panna Jeż 

Wysłany: 2019-01-07, 13:10   

A ja zapomniałam podzielić się wrażeniami z kolejnych tomów ;)

Drugi był spoko, podobał mi się chyba nawet bardziej niż pierwszy. Także mogę podpisać się pod opinią Procelli. Jak dla mnie był najrówniejszy, może poza końcówką -
trochę nudnawą

Trzeci najsłabszy nie da się ukryć, ale nadal zabawny, choć już bez salw śmiechu... Długość rzeczywiście porażająca. Coś między gazetką Lidla, a świątecznym katalogiem Avonu.

Ogółem cała seria na plus. Podeszłam z bardzo pozytywnym (i rzadko u mnie spotykanym) nastawieniem, także żadnego pomieszania uczuć ani zmysłów nie doznałam. Było tak jak miało być - lekko i przyjemnie. Co prawda długość trzeciego tomu nasuwa myśli o odcinaniu kuponów, ale od gorszych gniotów odcinano i nadal się odcina kupony ;)

Przy okazji "Arystokratkę" przeczytała też moja siostra, dwie koleżanki i syn jednej z nich, który uważał, że książki są głupie, złe, nudne, a tu niespodzianka. To zaliczam na plus ^^

Odpowiedz do tematu